ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant ožije velkolepou slavností!

Zahájení projektu Frýdlantské millenium, 19.05.2013

Kdo ještě nemá na sobotu 21. června 2014, kdy je jako každý rok nejdelší den a nejkratší noc, žádný zajímavý program, tak ať neváhá a vyrazí do Frýdlantu! Toto město je proslulé konáním Valdštejnských slavností, a proto jistě ohromí i velkolepou oslavou Frýdlantského millenia! A bude u toho i Český rozhlas SEVER!

Ano, je to tak! Frýdlant právě v sobotu 21. června 2014 oslavuje sto let od oslav devíti stovek let od svého vzniku. „Bude to sláva bez velkých proslovů a zdravic. Vše bude v duchu: Frýdlant se baví! Chceme, aby si lidé v našem krásném městě opravdu užili,“ říká starosta Dan Ramzer.

Návštěvníky slavností čeká program na náměstí před radnicí, na radnici, ikona souboruv městském parku na nábřeží řeky Smědé, v kině a v muzeu Špitálek. Veřejnosti bude v době konání akce také zpřístupněn Děkanský kostel Nalezení sv. Kříže.

Na zahájení projekce fotografií a videí z historie a současnosti města, jedenáct kapel různých žánrů od rána do půlnoci, výtvarná výstava dětských prací, prezentace umělecké školy, která udělala pro Frýdlant medaili, výtvarné dílny pro děti v parku, ukázky sokolnictví, prezentace místních sportovních klubů a uměleckých a zájmových kroužků, bohatý jarmark, navíc prezentace okolních obcí ve stáncích, vystoupení žáků ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant, promítání dětského filmu Já padouch 2 v kině zdarma až ve třech promítacích časech a na závěr úžasný půlnoční ohňostroj. Stále plno jídla a pití, kdy nebude chybět pivo Albrecht z místního pivovaru! Mnohé však jistě přiláká možnost rozložit si jen tak deku v městském parku a odpočinout si.

Vezměte rodinu, přátele a známé, přijďte, přijeďte, a prožijte celý první letní den ve Frýdlantu! Podpořte město, které má tisíciletou historii!

Vstupné je 50 Kč na osobu vyšší než 140 cm, tzn. děti do 140 cm zdarma. Osoby s průkazkou ZTP mají vstup také zdarma. Vstupenky platí na celodenní program a budou formou náramků. Zakoupíte je pouze přímo na místě na stanovištích v centru města v sobotu 21. června 2014 od 9 hodin.

Pořadatelem je Město Frýdlant – odbor kultury a cestovního ruchu a ikona souboruorganizátorem programu v parku je Dům dětí a mládeže (pracoviště ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant).

Hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas SEVER, který bude v sobotu vysílat přímo a naživo z náměstí T. G. Masaryka, rovnou z centra dění!
Sponzoři a informace o Frýdlantském milleniu jsou zde.

Během soboty se můžete zúčastnit komentovaných prohlídek radnice a vystoupat na věž radnice, navštívit kostel Nalezení Svatého Kříže nebo jen tak piknikovat v parku. Pokud máte strach, že ztratíte své milé, pořiďte jim ztracenky. Každopádně si tento den ve Frýdlantě pěkně užijte!

Foto: archiv MěÚ, zahájení projektu Frýdlantské millenium v květnu 2013
Frýdlant 03/06/2014

3.6.2014 13:59:43 - aktualizováno 11.6.2014 11:32:49 | přečteno 2612x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load