ENDEFRRUPLNLSPIT

Za okny sníh, ale přípravy nepočkají

JB IMG 3312

Přestože se v těchto dnech konečně! město Frýdlant zahalilo do sněhové pokrývky, na radnici se velmi zapáleně zabývali přípravou Valdštejnských slavností.
Tajemnice Městského úřadu Frýdlant Ing. Veronika Bubeníčková si do zasedací síně svolala více než dvacítku lidí, kteří byli v minulých slavnostech velmi užitečnými organizátory, vykonavateli a pomocníky. Bylo důležité si ujasnit, zda je možné s těmito lidmi počítat, zda jsou ochotni se i v letošních podmínkách na organizaci Valdštejnských slavností podílet.

V průběhu setkání měl každý nějaký nápad, nějakou zkušenost, jak přispět k ještě zdárnějšímu průběhu slavností!
Vstupenky budou letos z finančních i praktických důvodů velmi jednoduché. Oblíbené barevné šátky nahradí pestré náramky, které prokáží, že návštěvník si zaplatil pobyt na všech akcích spojených se slavnostmi a že tak přispěl do pokladny, z které se tyto akce financují. Ceny vstupného budou stejné jako minule (50 Kč), novinkou bude výhodná vstupenka na oba víkendové dny.

Na webu: www.mesto-frydlant.cz/slavnosti bude opět zobrazen kvíz, kde výherci budou odměněni právě vstupenkami nebo i upomínkovými předměty.

Lákadlem slavností je i tržnice. Její organizaci má na svých bedrech Miroslav Kněbort, který je všem známý jako postava Albrechta z Valdštějna. Věříme, že se mu podaří vytvořit opět historické tržiště jak se patří - s jídlem, pitím, uměleckými řemesly i s prodejem výrobků z místní produkce!

Do průběhu slavností bude více zapojen frýdlanský zámek a hrad. Je škoda, že na zopakování historické módní přehlídky si nikdo po smrti jejího autora Josefa Dřevínka netroufl. Na nádvoří bude přehráno divadelní představení. Bude se také využívat pěkně nově opravená a osvícená Zámecká ulice, která spojuje centrum města se zámkem.

Frýdlant 24/01/07

26.1.2007 9:50:51 | přečteno 1955x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

Navigace

Valdštejnské slavnosti ve Frýdlantě

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load