ENDEFRRUPLNLSPIT

Valdštejnské slavnosti tu budou cobydup!

PK MG 6430

Už poosmé v novodobé historii se budou ve Frýdlantu konat Valdštejnské slavnosti. Třetí květnový víkend bude patřit všem, koho oslovuje valdštejnská doba se svými vojáky, zbraněmi a tržištěm.

Pořadatelem je opět Město Frýdlant, které připravuje pro návštěvníky program skutečně pestrý. Můžeme se těšit na dobovou tržnici na náměstí před radnicí s ukázkami řemesel a nabídkou jídla a pití, na nepřetržitý kulturní program, kde vystoupí kejklíři, herci, zpěváci a tanečníci ze souborů z celé České republiky a z Polska. Mnohé láká pozorovat život ve vojenském ležení, sledovat bitvu na louce za městem nebo si počkat na sobotní večerní komponovaný pořad k poctě Valdštejnovi na zámku a hlavně na pochodňový průvod. Určitě úžasná bude ohňová show na náměstí a velkolepý ohňostroj, kterým je sobotní program tradičně zakončován. No, a v neděli se začne zase od rána: tržnice, kulturní program, bitva a podvečerní odjezd vévody Albrechta z Valdštejna z města.

„Zajímavé budou i tzv. doprovodné programy: výstava dětských kreseb s valdštejnskou tématikou, šachový turnaj bude letos koncipován jako Memoriál Josefa Dřevínka, který byl iniciátorem novodobé tradice Valdštejnských slavností. O tradici těchto slavností bude i květnová výstava ve výstavní síni radnice,“ dodává hlavní organizátor slavností Bc. Luděk Zelenka.

Městské muzeum se zapojí do akce Festival nočních muzeií, a proto bude pro návštěvníky otevřeno nejen po dobu trvání slavností, ale bude provádět prohlídky i v noci ze soboty na neděli.

V neděli v dopoledních hodinách se ve výstavní síni radnice uskuteční autogramiáda nové knihy o Valdštejnovi, kterou napsal pracovník jičínského archivu pan PhDr. Francek.

Valdštejnské slavnosti ve Frýdlantu mají už svou historii a jejich program se snaží organizátoři neustále vylepšovat.
Přijďte se 18. - 20. května přesvědčit!
Nezapomeňte si přinést z minulých slavností valdštejnské šátky, ať i díky nim Frýdlant zase rozkvete do barevnosti a krásy!

Vstupné bude tentokrát ve formě náramku a na jeden den je pro dospělé a děti od 130 cm 50 Kč. Pokud budete chtít zůstat na oba víkendové dny, pak za dvoudenní vstupenku zaplatíte 70 Kč.

Frýdlant 05/04/07
Mgr. Alena Švejdová, vedoucí kanceláře úřadu, tel. 482 464 066, 728 406 154

6.4.2007 12:49:38 | přečteno 2049x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

Navigace

Valdštejnské slavnosti ve Frýdlantě

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load