ENDEFRRUPLNLSPIT

Tisková konference na zámku novináře zaujala

CNV00075

Novináři ze čtyř regionálních médií si přišli pro informace na Státní hrad a zámek Frýdlant v úterý 11. dubna 2007. Hovořilo se o novinkách návštěvnické sezóny na hradu a zámku, o přípravě Valdštejnských slavností a o chystané velkolepé výstavě o osobnosti Valdštejna v Senátu Parlamentu ČR, nad kterou převzal záštitu předseda Senátu MUDr. Přemysl Sobotka.

CNV00013

Letošní Valdštejnské slavnosti budou ve znamení spolupráce frýdlanského hradu a zámku a Města Frýdlant. Albrecht z Valdštejna v podání Miroslava Kněborta ze Sdružení Bohém se s kastelánku hradu a zámku PhDr. Janou Pavlíkovou během slavností potká několikrát.

CNV00014

Starosta Města Frýdlant Ing. Dan Ramzer pozorně sleduje rozpočet slavností. Ten je nastaven na 1,2 miliónu korun. Z toho třetina jde z rozpočtu Města Frýdlant, třetinu se podaří záískat díky sponzorům a třetinu z výtěžku slavností, tj. z prodeje vstupenek a z pronájmu míst pro stánky.

CNV00051

Miroslav Kněbort bude letos slavit desáté výročí ztvárňování postavy vévody Albrechta z Valdštejna. Dotáhl to už k téměř naprosté dokonalosti, že?

CNV00046

Nejen starosta Města Frýdlant, ale i hlavní organizátor slavností Bc. Luděk Zelenka má s přípravou spoustu práce. Vše musí klapnout a laťka je tak vysoko! Jen aby vyšlo i počasí!

CNV00018

Valdštejnské slavnosti jsou jen takovou předzvěstí velkolepé akce v Senátu Parlamentu ČR, která začne v listopadu 2007. Výstavu o osobnosti Albrechta z Valdštejna nejen jako válečníka připravuje ve spolupráci s Městem Frýdlant a mnoha dalším institucemi produkční výstavy Olga Šámalová, která na frýdlantskou tiskovou konferenci přijela z Prahy.

CNV00017

Mediálními partnery Valdštejnských slavností ve Frýdlantě jsou: rádio RCL, deník Mladá Fronta Dnes a regionální TV RTM. Během tiskové konference se o dané téma média živě zajímala.

CNV00031

Rozhovory v prostředí hradu a zámku měly své půvabné pozadí, ať se natáčely v prostředí zámecké kuchyně nebo na nádvoří.

CNV00053

Kontakt s médii má na starosti nejen po dobu Valdštejnských slavností Mgr. Alena Švejdová, vedoucí kanceláře úřadu.

Fotoreportáž mohla být sestavena díky laskavosti MUDr. Miloslava Ferlese, místostarosty Města Frýdlant, který poskytl z tiskové konference soubor dokumentujících fotografií.

Frýdlant 16/04/07
(aš)

16.4.2007 12:26:16 | přečteno 4073x | Mgr. Alena Švejdová

Navigace

Valdštejnské slavnosti ve Frýdlantě

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load