ENDEFRRUPLNLSPIT

Červnové setkání osmi evropských Frýdlantů ve Frýdlantě v Čechách

Na první víkend v červnu se sjedou do Frýdlantu v Čechách na přátelské setkání zástupci osmi evropských Frýdlantů, měst a obcí, která ve své historii nesou název Frýdlant. Dvě delegace jsou z České republiky, tři z Německa, dvě z Polska a jedna z Ruska.

Co je ve Frýdlantě čeká? V pátek slavnostní uvítání v sále restaurace Beseda s kulturním programem, kde se představí děti a mládež z frýdlantských škol.

V sobotu se v tématických skupinách rozejdou po zařízeních Frýdlantu. Zajímá je kultura a památkářství, školství, cestovní ruch a sport, sociální práce a životní prostředí s vodohospodářstvím. Odpoledne ještě zaplní tradiční klání na sportovišti Střední školy hospodářské a lesnické v Bělikově ulici.

V neděli navštíví ranní mši v římskokatolickém kostele Nalezení Svatého Kříže a pak si prohlédnou radnici, kde vystoupají až na ochoz na věži. Odpoledne se podle svého zájmu podívají i do vzdálenějších míst, třeba do Liberce či do Lázní Libverda.

V pondělí se po snídani rozjedou do svých domovů. Věříme, že plni zážitků, které jim přinese jubilejní 15. setkání Frýdlantů, které vyšlo zrovna na naše město - Frýdlant v Čechách.

Frýdlant 27/04/10

27.4.2010 16:41:11 | přečteno 2517x | Mgr. Alena Švejdová

Navigace

Partnerská města

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load