ENDEFRRUPLNLSPIT

Partnerská města

Města s historickým názvem Frýdlant

Každoročně se setkává těchto 8 měst právě v jednom z Frýdlantů. Dodatečně ještě dochází k výměnným pobytům mládeže. Na všech setkáních se hovoří ve všech jazycích, konkrétně v ruštině, polštině, češtině, němčině a angličtině

Frýdlant nad OstravicíFrýdlant nad Ostravicí
Dřívější tržní místo Frýdlant dostalo r. 1886 úřední název Frýdlant nad Ostravicí a r. 1948 bylo prohlášeno za město. Krásné panorama tvoří nejvyšší hora Beskyd, řeka Ostravice a historické budovy města v každé roční období


NiederlausitzFriedland (Niederlausitz) - Německo
Město bylo v roce 1996 hostitelem 6. setkání Frýdlantů a také oslavilo 700 výročí. Leží v kraji Oder - Spree a tvoří bránu do oblasti Niederlausitz. Město má asi 2 900 obyvatel a dohromady s 15-ti dalšími obcemi tvoří Město Frýdlant. Centrem města je náměstí nové podoby se studnou a válečným pomníkem před kostelem. Hrad Frýdlant byl v roce 1984 přiřazen k památkám.


MecklenburgFriedland/Mecklenburg - Německo
Dnes asi osmitisícové Město Frýdlant leží v kraji Neubrandenburg. Frýdlant byl založen 6. 3. 1244 brandenburgskými hrabaty Johannem I. Ottem II. Za zmínku stojí stavby dalekosáhle zachovaných městských hradeb, dobové brány (Anklamerská brána) v raně gotickém stylu, hradní brány (Neubrandenburgská brána) v pozdně gotickém stylu a farní kostem svaté Mariany.


Friedland in NiedersachsenFriedland in Niedersachsen - Německo
Název je odvozen od hradu „Vredeland“ (spřátelená země), jež stál na kopci Hagenberg. Dnes se Frýdlant skládá z jednotlivých před 25-ti lety vybudovaných obcí se 14-ti vesnicemi. Město leží v jižním cípu Niedersachsenu poblíž Města Göttingen.


KorfantowKorfantow - Polsko
R. 1335 založené Město Korfantow s 2 070 obyvateli leží v jihozápadní části Slask Opolski. Rozlehlý lesní komplex (chráněné přírodní území) patří vedle architektonických pamětihodností k mnohým rekreačním možnostem.


PravdinskPravdinsk - Rusko
Město Frýdlant bylo založeno r. 1312 rytíři Teutoniského řádu. R. 1946 bylo asi 5 000-cové město pojmenováno Pravdinsk, stalo se ruským městem. Dnes je krajským městem v Kaliningradské oblasti ruské federace. K nejzajímavějším stavbám patří farní kostel (raně gotický) a r. 1923 založená údolní přehrada (dílo východního Pruska).


MierozsowMieroszow - Polsko
Ve Slezsku ležící město má asi 6 900 obyvatel a vyznačuje se hornatou krajinou středních Sudet. Půvabná hornatá krajina a chráněné přírodní území s komplexem skal vytváří jedinečný pohled.


Gmina Siekierczyn - PolskoGmina Siekierczyn - Polsko

Navigace

Partnerská města

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load