ENDEFRRUPLNLSPIT

Zastupitelé ve středu znovu jednali o nové nájemní smlouvě s nemocnicí

nemocnice

První posun v projednávání nové nájemní smlouvy mezi Městem Frýdlant a Nemocnicí Frýdlant s.r.o. přineslo středeční zasedání zastupitelstva města. Zastupitelé schválili podstatnou část memoranda, vypracovaného speciálně ustanovenou komisí, týkající se ambulantní, lůžkové a ošetřovatelské péče, kterou se nemocnice zavazuje v příštích letech poskytovat. Další náročná jednání mají obě strany ale ještě před sebou. Palčivou otázkou bude v příštích dnech a týdnech zejména jednání o podmínkách a zajištění financování rozšířené lékařské pohotovostní služby po běžné pracovní době.

„Zastupitelé se na náročném jednání shodli na tom, že v memorandu přijímají návrh nemocnice týkající se rozsahu ambulantní, lůžkové a ošetřovatelské péče, kterou je zdravotnické zařízení schopno pro příští roky garantovat. Konkrétně se jedná u ambulantní péče o chirurgickou ambulanci s kýlní a cévní poradnou, pracoviště endoskopie a kolonoskopie a pracoviště ultrazvuku. Potom jde o gynekologickou ambulanci se sonografií, interní ambulanci s neurologickou ambulancí, a kardiologickou, diabetologickou a alergologickou poradnou. Zavazují se také dále poskytovat fyzioterapii a rehabilitaci – tedy komplexní rehabilitaci pro dospělé, rehabilitaci pro děti, fyzikální terapii a elektroléčbu s vodoléčbou,“ vysvětluje starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Nemocnice se u ambulantní péče zavazuje i nadále provozovat ambulanci předoperačních vyšetření, ambulance zajišťované externími subjekty (ortopedickou a ORL) a služby zajišťované jako součást vyšetření, léčby a operačních zákroků. A nadále provozovat i lékárnu pro veřejnost.

U lůžkové péče je Nemocnice Frýdlant s.r.o. připravena poskytovat na chirurgickém oddělení operace kýl, střevní operace, operace žaludku, žlučníku, hemoroidů, břišní stěny, cévní chirurgii, chirurgii ruky a prsní chirurgii a ošetřovat drobné úrazy a jednoduché zlomeniny. Specifikuje i přesně gynekologické výkony v rámci gynekologického oddělení.

Péči také jasně definuje u ošetřovatelské péče a to jak na pracovišti dlouhodobé ošetřovatelské péče, tak na pracovišti dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče a pobytové sociální služby.

„Takto navrhnutý rozsah péče, kterou je nemocnice připravena garantovat, zastupitelé schválili. Co ale z memoranda vyčlenili a nechali otevřené, je provoz všeobecné akutní pohotovostní amulance, která by dle návrhu nemocnice fungovala v režimu rozšířené lékařské pohotovostní služby (RLPS). Byla by nástupkyní dosud fungující akutní interní ambulance, která má však v této podobě skončit posledního března. Návrh hovoří o tom, že tato péče by byla veřejnosti poskytována v době mimo pracovní dobu nemocnice, ale s podmínkou finanční kompenzace za její provoz,“ uvedl starosta s tím, že právě s úhradou provozu mají zastupitelé největší problém. Není totiž jasné, jak by byla částka financována. „Budeme o tomto bodu jednat v následujících dnech především se členy Mikroregionu Frýdlantsko a představiteli Libereckého kraje. Protože na případném financování se nemůže podílet pouze Frýdlant. Společně si musíme říct, jestli je pro nás nabídka nemocnice v tomto směru přijatelná nebo ne,“ podotýká Dan Ramzer.

Město Frýdlant bude o nájemní smlouvě s nemocnicí dál jednat. Závěry jednání se bude zastupitelstvo města zabývat nejpozději koncem dubna.

24.2.2016 23:24:19 | přečteno 856x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load