měšťanský dům č.p.14

Kulturní památka : měšťanský dům
Ulice, číslo popisné : Kostelní, č.p. 14

07 001, obrázek se otevře v novém okněPopis kulturní památky: Objekt je ve zdivu nad terénem nejspíše pozdně barokní, sklep může být i středověký a patřil asi dřívějšímu roubenému stavení.

Dům je jednopatrový, řadový, mající hlavní průčelí tříosé, v přízemí vlevo se nachází domovní vstup. Okna jsou vsazena do kamenných ostění. Fasáda objektu je nyní zjednodušena, dříve byla členěna lisénovými rámci. Průčelí je ukončeno dvouetážovým, zazubeným trojúhelným štítem, který je dřevěný a omítnutý. Mansardová střecha domu má hřeben kolmý k ulici.

Objekt je obdélného půdorysu, konstrukčně hloubkový dvojtrakt. Vlevo dispozice přízemí e nachází chodba s jednoramenným schodištěm do patra. Objekt je plochostropý,. Pravá zadní místnost v přízemí je opatřena fabionovým stropem.

07 002, obrázek se otevře v novém okně

Využití objektu: bytový účel