ENDEFRRUPLNLSPIT

Aktuality

21.11.2005

Kam ve Frýdlantě s obsahem fekálních vozů ?

Koncem září se ve Schránce důvěry ve Frýdlantě objevila rozhořčená připomínka nebo spíše akutní žádost o zásah Města. Občan si stěžuje na zápach, který se šíří po frýdlantském sídlišti a sportovišti. Fekální vozy Frýdlantské vodárenské společnosti a firmy A. S. A. vypouští svůj obsah totiž do kanálu u vjezdu do kotelny na sídlišti Lesní v ulici Bělikova i několikrát denně.

 
Fotovernisáž 03
04.11.2005

Mezinárodní spolupráce městských knihoven

Na společenském setkání u příležitosti vernisáže ve středu 2. listopadu 2005 byla vyhodnocena dílčí práce ve dvou knihovnách. Jak prozradila Jarmila Kaplerová, vedoucí knihovny ve Frýdlantě, městské knihovny v Bogatynii a ve Frýdlantě pořádají společné akce již od roku 2002, ale oficiální smlouva o spolupráci byla podepsána teprve letos v březnu. Už čtvrtou takovou akcí je výstava amatérských fotografií s názvem "Lidé mého města" v radniční výstavní síni. "Fotografií krajiny Jizerských hor je spousta, ale málokdo se pouští do uměleckého dokumentování života lidí, kteří žijí ve městech nedaleko těchto fotogenických hor. Výzvou k účasti v soutěži jsme chtěli vyprovokovat amatérské fotografy, aby se zaměřili na výpověď o lidech, na vyjádření lidských osudů," řekl v úvodním slovu Bc. Luděk Zelenka, vedoucí odboru kultury Městského úřadu Frýdlant. Na výstavu byly vybrány nejlepší práce už v Bogatynii. V porotě byli zástupci obou spřátelených knihoven a profesionální fotografové z Polska i Česka. První místo získal Leszek Dusza za soubor fotografií bogatyňského bezdomovce - všemi známé postavičky města. Druhé místo obsadil Oldřich Jarovský svými černobílými fotografiemi a na třetím místě byl opět účastník z České republiky - Milan Pokrivacký.

 
Výsadba 02
24.10.2005

Alej u frýdlantského kempu je obnovena

V sobotu 22.října 2005 proběhla v rámci akce "Frýdlantský den stromů" výsadba lipové aleje u autokempu ve Frýdlantě. Nad výsadbou převzal záštitu Sbor dobrovolných hasičů Frýdlant spolu s oddílem Mladých hasičů, možnosti účasti ale využilo i několik rodinek s dětmi. Před výsadbou hasiči zajistili vybagrování výsadbových jam, substrát, vázací popruhy a výrobu kotvících kůlů. Sadební materiál byl nakoupen u firmy Arboeko s. r. o. v Obříství. Jedná se o lípy srdčité Tilia cordata "Rancho", kultivar menšího vzrůstu vhodný do úzkých ulic. Dodané lípy mají zapěstovanou korunu, kmínek o obvodu 12 cm a kořenový bal řádně obalený jutovinou a pletivem. Nejde o žádné drobečky, jedna sazenice vážila okolo 70 kg.

 
Ps06
22.10.2005

Předseda Senátu podpořil starosty Frýdlantska

Pět měsíců po návštěvě prezidenta republiky zavítal v pátek 21. října 2005 do Frýdlantu druhý nejvýše postavený politik Česka - předseda Senátu Parlamentu ČR MUDr. Přemysl Sobotka. Jeho první oficiální pracovní návštěva v této funkci se uskutečnila na pozvání starosty Frýdlantu.
V 10 hodin byla v zasedací místnosti frýdlantské radnice starostou Jindřichem Wurmem zahájena beseda s představiteli obcí Frýdlantska. Z osmnácti obcí se jí zúčastnilo devět: Frýdlant, Nové Město p. S., Habartice, Heřmanice, Lázně Libverda, Bulovka, Višňová, Dětřichov a Černousy. Na programu byla tři hlavní témata: obnova venkova, rozvoj vodárenství a předpisy EU ke vztahu k obcím a silnice na Souš.
Předseda Senátu Přemysl Sobotka podpořil aktivitu místních starostů a starostů z dobrovolného svazku obcí Jizerské hory, kteří se zasazují o vznik lyžařského areálu na Smrku. Zisk z turistického ruchu je to, čím tato strana Jizerských hor může napomoci hospodářsky slabé oblasti. Proč mají kolony aut s Holanďany, Belgičany a Nizozemci, kteří jsou náruživými lyžaři, Frýdlantskem jen projíždět? Bez celoročně otevřené silnice přes Souš bude ale tento projekt těžko realizovatelný.

 
11.10.2005

Ne každá voda z frýdlantských studánek je pitná

Na území Frýdlantu jsou tři "lidové" studánky. První je v ulici Bezručova, druhá je pramen na Větrově a třetí je Ledový mužík pod splavem. Město Frýdlant minimálně jednou ročně nechává Zdravotním ústavem se sídlem v Liberci přezkoumat zdravotní nezávadnost vody v těchto studánkách.

 
luban02
31.08.2005

Delegace z polské Lubaně navštívila Frýdlant i heřmanickou sklárnu

Na pozvání starosty Frýdlantu Jindřicha Wurma navštívila ve čtvrtek 25. srpna 2005 Frýdlant delegace představitelů polského města Lubaň. Přijeli zástupci místostarosty Henryk Rogacki a Wieslav Wydra, ředitelka Komory rozvoje města Marzena Rozanska a koordinátorka transhraničních projektů Malgorzata Was. O tlumočení se postarala Ewa Mikulko.
Hosté byli starostou přijati na frýdlantské radnici, kde hovořili o novinkách, které se udály od poslední návštěvy frýdlantské delegace v Polsku. Hosté se též zajímali o systém vedení města, o městský úřad a o aktuální problémy města. Sami pak prozradili, že město Lubaň má rozpracováno pět přeshraničních projektů, z nichž však žádný není ve spolupráci s Frýdlantem.

 
LJD01
17.08.2005

Letní jazzová dílna 2005

Ve středu 17. srpna od 18. hodin se konal na nádvoří frýdlantského zámku tradiční a oblíbený koncert lektorů LJD. Představli se na něm Karel Růžička (klavír), Luboš Andršt (kytara), Mojmír Bártek (trombón), Jan Beránek (housle), Josef Fečo (kontrabas) Zdeněk Fišer (kytara), Rostislav Fraš (saxofony), Jan Hála (klávesy a big band), Jaromír Hnilička (trubka), Svatobor Macák (saxofony), Pavel Razim (bicí nástroje), Jiří Stivín (flétny), Zdeněk Tichota (basová kytara), Boris Urbánek (klávesy), Trudy Kerr a Karen Lane (vokál), Martin Hathaway (saxofony) a Milo Fell (bicí nástroje).

 
05.08.2005

Velebná frýdlantská dvaadvacítka

Člověk nemusí být matematický génius, aby si spočítal, že letos v srpnu se sjedou adepti odkrývání tajů jazzové interpretace do Frýdlantu už podvaadvacáté. Když se v roce 1983 výbor České jazzové společnosti rozhodl uspořádat letní interpretační kurzy, projekt pojmenovaný jako Letní jazzová dílna spolu promysleli a až k realizaci dotáhli Karel Velebný a Aleš Benda. Zásluhu na tom, že tento interpretační seminář zdomácněl ve Frýdlantu, má místní flétnista a zpěvák Radek Jech. Vibrafonista, saxofonista, klavírista, zpěvák, herec, spisovatel, pedagog, sportovec celou duší a někdy i tělem, objevitel a zasvěcený propagátor díla Járy da Cimrmana, Dr. Evžen Hedvábný známý též jako Karel Velebný, vytvořil nejen základní metodiku, ale především ducha týdenního interpretačního semináře. Kouzlu atmosféry na Letní jazzové dílně rádi a bez námitek podlehli a stále podléhají všichni lektoři i frekventanti.

 
MV01
03.08.2005

Marek Vašut ve frýdlantské výstavní síni

V úterý 2. srpna 2005 po 17. hodině sám autor - herec a fotograf na vlastní noze Marek Vašut - několika větami zahájil výstavu svých fotografií ve výstavní síni frýdlantské radnice. Plachý pětačtyřicetiletý umělec se omluvil za pozdní příjezd, poděkoval za nečekaně vysokou účast frýdlantských milovníků umění a popřál příjemný kulturní zážitek. "Pokud vás moje práce osloví, budu rád," dodal. Na nádvoří frýdlantské radnice poskytl rozhovory novinářům ze čtyř regionálních medií, promluvil s návštěvníky a podepsal památníčky. Vernisáže se zúčastnilo na sto dvacet lidí, drtivou většinou žen.

 
22.07.2005

Frýdlant má svůj kamerový systém

Ve Frýdlantě je od 1. července 2005 ve zkušebním provozu městský kamerový systém, který umožňuje sledovat dění v centru města nejen Městské policii Frýdlant, ale i Policii České republiky. Kromě prevence je smyslem systému zvýšit objasněnost přestupků a trestných činů, a tím chránit bezpečnost a majetek obyvatel a návštěvníků města.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 240 [...] 260 [...] 280 [...] 300 [...] 320 [...] 340 [...] 360 [...] 380 [...] 400 [...] 404 405 406 407 408 409 410 starší
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load