ENDEFRRUPLNLSPIT

Aktuality

článek celníci 1
12.12.2017

V Heřmanicích vycvičili další dva psy na vyhledávání bankovek

V pátek 8. prosince 2017 získala Celní správa České republiky dvě další kvalifikované čtyřnohé posily. Tentokrát to jsou psí specialisté na vyhledávání bankovek. Fenka Buggy a pes Leo, oba belgičtí ovčáci, se svými psovody úspěšně zvládli náročný tříměsíční výcvik, který proběhl v kynologickém středisku Celní správy ČR v Heřmanicích u Frýdlantu. Nyní oba psy čeká zhruba osmiletá služební kariéra na mezinárodních letištích v Praze a v Brně. (Martina Strnadová)

 
Křížová cesta 2
11.12.2017

Zapomenutá křížová cesta na Křížovém vrchu se vyklubala do krásy

Čilý ruch probíhal od léta na Křížovém vrchu ve Frýdlantu. Dělníci, restaurátoři i odborníci na ošetřování stromů, tam pracovali na obnově křížové cesty, která vznikla v polovině 18. století. V posledních desetiletích byla ale téměř zapomenuta, jednotlivá zastavení byla poškozena, malované obrázky z nich dávno zmizely a vrch pokryly náletové dřeviny. Díky česko-německému projektu Paměť v krajině Trojzemí se podařilo křížovou cestu obnovit a prostředí Křížového vrchu upravit. Dnes je novým zajímavým turistickým cílem Frýdlantu. (mp)
Foto: Radek Petrášek 

 
demolovaný objekt 2
11.12.2017

Staticky narušený sklad šel k zemi, torzo hradeb zůstane zachováno

K demolici muselo v listopadu tohoto roku přistoupit Město Frýdlant v případě objektu za radnicí v Okružní ulici, který býval hospodářskou budovou a později skladem. Objekt byl staticky narušen, dřevěné konstrukce byly porušené a celá budova byla ve velmi špatném stavu. Z budovy z režných cihel zůstalo zachováno jen torzo městských hradeb, které byly její součástí. (mp)
Foto: mp, archiv MÚ Frýdlant 

 
nemocnice
08.12.2017

Frýdlantsko se bojí konce akutní a ambulantní péče poskytované nemocnicí ve Frýdlantě

Nemocnice Frýdlant s.r.o. nesouhlasí s dodatkem nájemní smlouvy číslo 17, který na svém zářijovém zasedání přijali zastupitelé města, v budoucnu nechce v nemocnici poskytovat akutní zdravotní péči a pro lékařskou pohotovostní službu bude poskytovat pouze zázemí. I to jsou závěry, které lze vyčíst z dopisu, jež Městu Frýdlant zaslal provozovatel nemocnice, skupina EUC a.s. Město Frýdlant i členové Dobrovolného svazku obcí Mikroregion Frýdlantsko s nastíněnou budoucností nesouhlasí. Podle nich bude znamenat jediné, zánik poskytování akutní a pravděpodobně i ambulantní zdravotní péče na Frýdlantsku. (mp)
Foto: mp

 
AR 6326
06.12.2017

Před radnicí řádili v úterý Krampus čerti, přišly na ně stovky lidí

Zaplněné náměstí si v úterý 5. prosince 2017 nenechalo ve Frýdlantě ujít Mikulášskou nadílku s vyhledávanými Krampus čerty. Spolu s Mikulášem a andělem hodným nadělovali a zlobivé napravovali. Na řádění hrůzostrašně vypadajících čertů dorazily celé rodiny, ujít si ho ale nenechali ani mnozí dospělí bez dětského doprovodu. Čerty, kteří se před návštěvníky vynořili z oblak dýmu a rudého světla, mírnil hodný Mikuláš s andělem. Ti za básničku nebo písničku nadělovali dětem pamlsky. Jak čertovský podvečer ve Frýdlantě probíhal si můžete prohlédnout v obsáhlé fotogalerii. Foto: Marek Sekáč

 
retrohračky 3
04.12.2017

Muzeum v radnici láká na cestu do dětství, výstavu Retrohračky

Na výstavu nazvanou Retrohračky zve Městské muzeum Frýdlant. V prostorách muzea v druhém patře radnice nabízí návštěvníkům návrat do dětství, do dob, kdy si ještě s chutí hráli. Exponáty výstavy pocházejí ze sbírky Veroniky Loskotové. K vidění jsou jak hračky pro dívky, tak pro chlapce, výstava je doplněna také o školní pomůcky, které nám pomáhaly se vzdělat, či dobové časopisy a leporela. Přijďte si zavzpomínat na bezstarostnou dobu. Výstava Retrohračky je v městském muzeu otevřena v prosinci každou středu a pátek v časech 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.00 hodin a v sobotu od 10.00 do 14.00 hodin. Vstup na výstavu je zdarma. (mp)
Foto: mp

 
Frýdlantský_advent_34
04.12.2017

Rozsvícení vánočního stromu přihlíželo plné náměstí

Plné náměstí přihlíželo první adventní neděli, tedy 3. prosince 2017, slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu ve Frýdlantě. Na náměstí T. G. Masaryka a v prostorách radnice mu předcházel bohatý program, který se opět uskutečnil v rámci akce Frýdlantský advent aneb rozsvícení vánočního stromu s Českým rozhlasem Liberec. Návštěvníci si během odpoledne užili stánkový prodej či hudbu s vánoční tématikou, dílničky na chodbách radnice i ve výstavní síni nebo třeba koncert Ireny Budweiserové či ohňovou show. (mp)
Foto: Radek Petrášek, 3x mp

 
betlém nádvoří 2017
01.12.2017

Nádvoří radnice zdobí dřevěný betlém, doplnily ho nové sochy

Nové sochy rozšířily letos dřevěný betlém, který byl v předvánočním čase opět postaven na nádvoří radnice ve Frýdlantě. K sedmi tradičním postavám a dvěma ovečkám přibyla v pátek 1. prosince 2017 dvě sousoší hudebníků, sousoší dětí a socha psa. Vše opět vyřezané z jednoho kusu dřeva. Autorem soch je Tomáš Gärtner z Jablonce nad Nisou, který vytvořil již před lety pro Frýdlant celý betlém. (mp)
Foto: mp

 
jednání hasiči 4
29.11.2017

Spolupráce hasičů Frýdlantska s polskými partnery se rozšiřuje

O další polské partnery se rozšiřuje spolupráce hasičských sborů Frýdlantska a polských hasičských sborů. Nově budou součástí společných aktivit v rámci projektu také dobrovolní hasiči z polského Zawidowa, Sulikowa a ze Sieniawky. Spolupracovat budou v rámci projektu s polským městem Piensk a českými sbory dobrovolných hasičů z Frýdlantu, Dětřichova, Kunratic a Heřmanic. Navázat chtějí na letošní spolupráci těchto pěti obcí, během které například proběhla dvě víkendová hasičská cvičení v terénu. V těch by české i polské jednotky chtěly pokračovat i v příštím roce. (mp)
Foto: mp

 
vánoční strom 2017 20
27.11.2017

Vánoční strom už stojí na náměstí. Rozsvítí se v neděli

Náměstí T. G. Masaryka zdobí od pondělí 27. listopadu 2017 vánoční strom. Je jím zhruba 10 metrů vysoký stříbrný smrk. V příštích dnech se dočká ozdob a světelných řetězů. Slavnostně rozsvícen pak bude v neděli 3. prosince 2017 během akce Frýdlantský advent - aneb rozsvícení vánočního stromu s Českým rozhlasem Liberec. (mp)
Foto: mp

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 137 138 139 140 141 142 143 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 240 [...] 260 [...] 280 [...] 300 [...] 320 [...] 340 [...] 360 [...] 380 [...] 400 [...] 410 starší
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load