ENDEFRRUPLNLSPIT

Aktuality

8. 12. 2016

Energetické úspory v bytových domech - dosáhnete na dotaci?

vykřičník
Na co lze získat evropské dotace zaměřené na úsporu energií v bydlení? Žadatelům o podporu z evropských fondů se otevřela nová možnost, jak spolufinancovat projekty zaměřené na zvýšení energetických úspor v bydlení. V Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) je na ně pro celé programové období 2014–2020 vyčleněno 623 milionů eur, tedy skoro sedmnáct miliard korun. V aktuální výzvě „Energetické úspory v bytových domech II“ je k dispozici skoro devět miliard korun. (mp)
 
7. 12. 2016

Dveře dokořán stále lákají

Dveře dokořán
Přesto, že venku byla tma a nevlídno, desítka frýdlantských občanů si našla čas pro návštěvu radnice. Pravidelná akce Dveře dokořán u starosty a místostarosty je stále více oblíbená!
Občané a návštěvníci města mohou bez objednání přijít vypovědět svá přání, svěřit se s problémy nebo přednést své nápady a postřehy, které mohou vést k dalšímu zlepšení života ve Frýdlantě.
Dveře dokořán budou první středu v lednu 2017 opět od 16 do 18 hodin. (aš)
Foto: aš

 
7. 12. 2016

Splňte vánoční přání dětem ze školní družiny

strom přání DDM
Děti ze školní družiny se letos opět podílejí na vánoční výzdobě radnice, krášlí ji obrázky s vánoční tématikou, ale také dekoracemi nebo betlémy. Na výzdobě se podílejí žáci ze všech oddělení školní družiny. Součástí výzdoby je také vánoční strom přání Ježíškovi. Na něm jsou ozdoby skrývající přáníčka, kde je napsáno, s čím by si děti ve školní družině chtěly hrát. (mp)
Foto: mp
 
6. 12. 2016

Starosta i místostarosta Frýdlantu zvou ve středu opět na Dveře dokořán

otevřené dveře plakátek
Dveře dokořán budou mít ve středu 7. prosince 2016 opět starosta Frýdlantu Dan Ramzer a místostarosta Jiří Stodůlka. Bez předchozího objednání k nim může přijít od 16.00 do 18.00 hodin každý, kdo má zájem probrat problémy ve městě, s občanským soužitím, nebo třeba chce přednést svůj nápad na zlepšení života ve Frýdlantě. (mp)
Foto: mp
 
6. 12. 2016

Také Albrechtice mají svůj vánoční strom, rozsvítil se o víkendu

Albrechtice 1
Svůj vánoční strom si v sobotu 3. prosince 2016 rozsvítili také obyvatelé městské části Albrechtice. Při přátelském sousedském setkání zároveň připravili pro děti výtvarné dílničky a po rozsvícení stromku si ještě užili pohádku a příchod Mikuláše, čerta a anděla. (mp)
Foto: Marek Sekáč, Michal Mrázek
 
2. 12. 2016

V budově školní jídelny začalo fungovat Středisko výchovné péče

SVP 4
V prvním patře školní jídelny ve Školní ulici ve Frýdlantě začalo fungovat Středisko výchovné péče. Jde o odloučené pracoviště Dětského diagnostického ústavu v Liberci, jenž středisko provozuje už v Liberci a v České Lípě. Frýdlantské pracoviště má pomáhat dětem z celého Frýdlantského výběžku nejen s výchovnými problémy. V současné době využívá služeb Střediska výchovné péče v Liberci zhruba 80 klientů z Frýdlantského výběžku. Dle předpokladů by pomoc přímo ve Frýdlantě mohla vyhledat další stovka klientů. V pátek 2. prosince 2016 se v nových prostorách frýdlantského Střediska výchovné péče konal den otevřených dveří, v jehož rámci byl provoz slavnostně zahájen. Město Frýdlant na této události reprezentoval starosta Dan Ramzer. (mp)
Foto: mp
 
2. 12. 2016

Frýdlant je partnerem česko-německého projektu Paměť v krajině Trojzemí

Oybin 13
Obnova Křížové cesty na Křížovém vrchu, zmapování 50ti drobných památek na Frýdlantsku a vznik nových propagačních materiálů. To jsou cíle, které má Frýdlant v projektu Paměť v krajině Trojzemí, ve kterém je jedním z šesti partnerů. Vedle Frýdlantu se do něj zapojili ještě město Hrádek nad Nisou, Římskokatolická farnost Hrádek nad Nisou, město Žitava, obec Oybin a Společnost pro kulturní krajinu z. s., která je lead partnerem projektu. 
Foto: mp - Setkání projektových partnerů v Oybině
 
2. 12. 2016

Frýdlant má další dva kamerové body. Město hlídá už 16 kamer

2016 11 09 předání MKDS (1) 2
Město Frýdlant má od roku 2005 svůj kamerový dohlížecí systém, který dle svých možností modernizuje, zefektivňuje a rozšiřuje. Zatím poslední velká akce byla registrována pod názvem: Frýdlant – rozšíření MKDS – 2 body(aš)
Foto: aš
 
1. 12. 2016

Příprava česko-polského projektu hasičů pokračuje. Přinést má techniku i zkušenosti

česko polský hasičský projekt
Další společné setkání mají za sebou hasiči a zástupci čtyř měst a obcí Frýdlantského výběžku a polského města Piensk, kteří společně připravují česko-polský projekt na získání hasičské techniky a nových zkušeností. Tentokrát se uskutečnilo začátkem listopadu v prostorách hasičské zbrojnice ve Frýdlantě. Přítomni byli hasiči a zástupci všech dotčených obcí, tedy Frýdlantu, Heřmanic, Dětřichova, Kunratic i polského Piensku. (mp)
Foto: mp
 
30. 11. 2016

Nové jízdní řády začnou platit 11. prosince. Drobné změny jsou i na Frýdlantsku

ilustrační osobní vlak
V neděli 11. prosince 2016 začnou ve veřejné dopravě platit nové jízdní řády. Změny se dotknou i Frýdlantska. (mp)
 
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 239 starší
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 482 464 011
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load