ENDEFRRUPLNLSPIT

Aktuality

24. 3. 2017

V pátek dopoledne nepoteče voda

voda, autor: Martina Petrášková
V pátek 24. března 2017 z důvodu nutných prací na přepojení vodovodního řadu bude od 8:00 do 12:00 hodin přerušena dodávka pitné vody ve městě Frýdlant - lokality/sídliště v ul. Příčná, Sídlištní, Lužická, panelové domy v ul. Husova a ul. Fügnerova (od křižovatky s ul. Husova po ul. Lužická).
Za případné vzniklé potíže se všem předem omlouváme a děkujeme za pochopení. (fvs)
Ilustrační foto: mp

 
22. 3. 2017

Obyvatelé Větrova byli na setkání se starostou a místostarostou dobře připraveni

setkání Větrov 10
Pondělní setkání se starostou a místostarostou Frýdlantu bylo na Větrově ve znamení toku otázek. Obyvatelé Větrova, kteří se s vedením města sešli v místní hasičské zbrojnici, byli dobře připraveni. A nebáli se ptát. Dnes budou mít stejnou možnost lidé v centru Frýdlantu. Další ze setkání se totiž uskuteční v 17.00 hodin v hasičské zbrojnici v Okružní ulici. (mp)
Foto: mp

 
21. 3. 2017

Student frýdlantského gymnázia uspěl v mezinárodní soutěži

J  Patka
Student třídy sekunda Gymnázia Frýdlant JAN PATKA získal druhé místo v XI. ročníku mezinárodní historické soutěže „Vezmi žlutou barvičku“ v oboru próza. Letošní ročník byl nazván Ozvěny války roku 1866 a Jan Patka v něm soutěžil s textem „Jak jsem dostal generála a ztratil Marušku.“ Příběh vojáka, který se se svým oddílem dostává do válečné vřavy poblíž svého domova je napsán s neuvěřitelnou lehkostí, nadhledem a porozuměním pro každodenní lidské svízele, které lidé řeší nejen v míru, ale i dobách válečných. Povídka je o to zajímavější a cennější, že jak místa bojů, tak postava generála a hospodského jsou reálné historické figury.
Mgr. Alena Hlávková, ředitelka Gymnázia Frýdlant
 
21. 3. 2017

Projektoví partneři se sešli v Hrádku nad Nisou

P1010360
Další z plánovaných koordinačních setkání partnerů projektu „Paměť v krajině Trojzemí“ (100260207) proběhlo dne 14. 3. 2017 na radnici v Hrádku nad Nisou. Hlavním cílem setkání bylo především vzájemné předání informací a konzultace průběhu projektových aktivit jednotlivých partnerů. Všichni partneři postupně představili jednotlivé realizované aktivity projektu, přičemž Společnost pro kulturní krajinu (LP) pracuje na realizaci mapování drobných památek a tvorbě questingových a turistických tras. Na tyto aktivity dále pak navazuje plánování realizace elektronických puzzle a kvízů. Hlavní aktivity města Hrádek nad Nisou (PP1) jsou nadále dvě výběrová řízení týkající se rekonstrukce morového sloupu se sousoším sv. Anny a rekonstrukce a obnova kapličky na Uhelné. Stejně tak se probíhajícím výběrovým řízením věnují i další partneři – Římskokatolická církev (PP2), město Frýdlant (PP3), město Žitava (PP4) i Oybin (PP5). 
 
21. 3. 2017

Terénní školení k projektu Paměť v krajině Trojzemí

DSC04136
V pátek 17. března 2017 proběhlo  na území města Frýdlant terénní školení k projektu „Paměť v krajině Trojzemí“ (číslo projektu 100260207) za účasti školitelek z územního pracoviště Národního památkového ústavu Liberec. Na několika drobných památkám bylo vybraným dokumentátorům vysvětleno a na místě ukázáno, jak samotné mapování provádět. Za odborného dohledu byl postupně naplňován „záznamový list terénního průzkumu drobné památky“, který obsahuje například: název památky, území, pozemek, souřadnice, fotodokumentace, schematický nákres a popis s uvedením rozměrů, odkaz na literaturu, přepis nápisů, popis stavu..atd. Nálada panovala velmi tvůrčí,  a tak věříme, že se podaří sehnat k vybraným drobným památkám mnoho zajímavých  informací. Foto a text: Ing. Věra Sobotová
 
20. 3. 2017

Frýdlantské děti vynesly Morenu, jaro vítej!

Morena 8
Děti ze všech pracovišť mateřské školy ve Frýdlantu, děti ze Základní školy praktické a speciální a děti z prvních tříd frýdlantské základní školy dnes vynesly z Frýdlantu Morenu. Vyprovodily ji přes celé město a nakonec dle zvyklostí hodily do řeky Smědé. Vzkazují tím jaru:  "Můžeš už přijít". (mp)
Foto: mp
 
20. 3. 2017

Starosta a místostarosta se dnes vydají za občany na Větrov

setkání s občany rozhledna 7 kopie
Další setkání s občany města v jejich domácím prostředí chystají tento týden starosta Frýdlantu Dan Ramzer a místostarosta Jiří Stodůlka. Dnes se vydají za občany Větrova, se kterými se setkají v tamní hasičské zbrojnici, ve středu pak budou hovořit s obyvateli centra, kteří přijdou na setkání do hasičské zbrojnice v Okružní ulici. Obě setkání začínají v 17.00 hodin. (mp)
Foto: mp
 
19. 3. 2017

Frýdlant vyhlásil ve spolupráci s Nadací Preciosa soutěž pro děti z mateřských a základních škol

korálky
Zajímavou soutěž pro děti z mateřských a základních škol ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant vyhlásilo Město Frýdlant ve spolupráci s Nadací Preciosa. Děti v ní budou z nadací darovaných perliček vytvářet šperky či jiné výtvory, vážící se k době baroka. Tématem totiž bude právě probíhající Rok baroka, což je projekt agentury CzechTourism, ke kterému se Frýdlant také připojil. 
 
18. 3. 2017

Merkur je opravdu legenda!

IMG 5680
Obrovský zájem o sobotní dílničky 18. března 2017 ve Špitálku a skupinky dětí a dospělých střídající se ve výstavní síni radnice to dokazují! Od paní Ivy Beranové, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu, to bylo správné rozhodnutí uspořádat ve Frýdlantě výstavu stavebnice Merkur. Ta totiž baví prarodiče, rodiče a všechny děti, které jsou už schopné položit na sebe dva díly, prostrčit dírkou šroubek, nasadit matku a utáhnout! Výstava ve Frýdlantě potrvá do 27. března 2017. (aš)
Foto: aš
 
17. 3. 2017

Frýdlant ocenil hned tři hrdiny, jednomu z nich je teprve 6 let

ocenění hrdinů 1
Ocenění za odvahu při záchraně osob si ve čtvrtek 16. března 2017 převzali v obřadní síni radnice hned tři muži. Dva strážníci městské policie Liberec - Pavel Ratajský a Martin Roušal a šestiletý chlapec Vojtěch Stýbal. Všichni měli obrovský podíl na tom, že požár bytu v Sídlištní ulici ve Frýdlantě neskončil 3. března 2017 tragédií. (mp)
Foto: mp
 
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 240 [...] 248 starší
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 482 464 011
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load