ENDEFRRUPLNLSPIT

Aktuality

29. 6. 2016

Sobotní akce Skatepark v novém se povedla

skate17
Ačkoli vydali meteorologové na sobotu 25.6. varování před vysokými teplotami, dorazilo do skateparku množství mladých i starších lidí: snažení jedné z extra tříd došlo v danou chvíli k cíli. Ve 14 hodin začal Free style day - neboli akce „Skatepark v novém“, které předcházely horečné přípravy: Dívky v pátek tři hodiny pekly pohoštění, nakoupilo se pití, protože počasí slibovalo 31 stupňů, zajistila se i cisterna pitné vody. Do prostoru skateparku byly dovezeny lavičky a stoly, stan, elektrocentrála, aparatura...aby ve dvě hodiny mohlo vše začít!
 
28. 6. 2016

Polsko na měsíc obnoví hraniční kontroly, pamatujte na cestovní doklad!

vykřičník
V souvislosti s nadcházejícím vrcholným jednáním Severoatlantické aliance ve Varšavě, jakož i v souvislosti s konáním Světových dnů mládeže v Krakově obnoví Polská republika v období od 4. července do 2. srpna 2016 kontroly na vnitřních hranicích v rámci Schengenského prostoru, tedy i na hranicích s Českou republikou.Tedy i na hraničních přechodech v Kunraticích, Habarticích, Hrádku nad Nisou a Novém Městě pod Smrkem. Pamatujte proto při cestě do Polska na platné cestovní doklady. (mp)
 
24. 6. 2016

Turnaj v minigolfu ozvláštnila soutěž o nejhezčí klobouk

minigolf 12
Už čtvrtý ročník seniorského turnaje v minigolfu se v horkém letním počasí uskutečnil v pátek 24. června 2016 v Liberci. Zúčastnilo se ho 74 aktivních seniorů z Frýdlantu, Liberce a Jablonce nad Nisou. Kromě výkonů na jednotlivých jamkách se tentokrát hodnotila i nejkrásnější pokrývka hlavy. (mp)
Foto: mp

 
24. 6. 2016

Meteorologové varují před tropickým počasím a silnými bouřkami

léto 2
Před velmi vysokými teplotami a vysokým stupněm nebezpečí velmi silných bouřek varují i v Libereckém kraji meteorologové. Výstrahu na velmi vysoké teploty vydali do sobotních 21.00 hodin, bouřek bychom se pak měli obávat až do nedělního časného rána. (mp)
Foto: mp

 
23. 6. 2016

Frýdlantští hasiči získali do vozů dva tablety se speciální aplikací

tablety pro hasiče 4
Dva tablety vybavené systémem RescueNavigator Basic získali ve čtvrtek 23. června 2016 v prostorách areálu hasičské zbojnice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje dobrovolní hasiči z Frýdlantu. Převzal je velitel dobrovolných hasičů ve Frýdlantu Stanislav Socha. Jeden z tabletů bude pomáhat jednotce sídlící v centru Frýdlantu, druhý pak hasičům na Větrově. (mp)
Foto: mp

 
23. 6. 2016

EU nabízí dotace na snížení energetické náročnosti bytových domů

EU
Na dotaci sloužící ke snížení energetické náročnosti v sektoru bydlení mohou stále ještě dosáhnout lidé, kteří chystají například zateplování bytového domu nebo výměnu zdroje tepla pro vytápění či ohřev vody.  V platnosti je totiž stále výzva č. 16 k předkládání žádostí o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu ke snížení energetické náročnosti v sektoru bydlení (Specifický cíl 2.5). (mp)
 
23. 6. 2016

Třetí tým extra třídy zve v sobotu do skateparku

Skate2
V posledních dnech školního roku vyvrcholí snažení třetího týmu extra třídy organizované při ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant. Tato skupina dětí se věnovala zútulňování městského skateparku. Děti natíraly protihlukovou bariéru, řešily problém s kamínky pod horolezeckou stěnou vypadávajícími na jízdní plochu skateparku, připravily výkopy pro ukotvení sloupků na slack-line (moderní provazochodectví) i instalované lavičky a nový odpadkový koš. Po jednáním s vedením města také na jejich žádost přibyly ve skateparku dva posilovací stroje a zázemí tohoto sportoviště také oživí nové překážky – rail a fun box (v létě). Foto a text: Lucie Zralá
 
22. 6. 2016

Zemřel oceňovaný válečný veterán z 2. světové války Alexander Hron

2015-05-08 Alexandr Hron, autor: Martina Petrášková
Ve věku 91 let zemřel v úterý 21. června 2016 uznávaný a oceňovaný veterán z druhé světové války a občan Frýdlantu, npor. Alexander Hron. Na Frýdlantsko přišel v roce 1948 a od té doby se stalo jeho domovem. Jeho rodina žila nejdříve v Raspenavě, později se přestěhovala do Frýdlantu. Alexander Hron se během druhé světové války účastnil například Karpatsko-Dukelské operace a za osobní statečnost získal během svého života řadu ocenění. Do poslední chvíle byl také činný v Československé obci legionářské. (mp)
Foto: mp
 
22. 6. 2016

V obřadní síni se předávaly výuční listy a také osvědčení pro včelaře

VL2016 07
Předávání výučních listů a osvědčení pro včelaře hostila v úterý 21. června 2016 obřadní síň radnice ve Frýdlantu. Pro výuční list si přišli absolventi učebních oborů kuchař-číšník, prodavač, řezník-uzenář, opravář zemědělských strojů, zemědělec-farmář, strojní mechanik, stravovací a ubytovací služby, potravinářská výroba a strojírenské práce Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant. Předávána byla také osvědčení o získání kvalifikace v oboru chovatel včel a zpracování včelích produktů. Frýdlant na předávání reprezentoval místostarosta města Jiří Stodůlka. (mp)
Foto: Miroslav Novotný
 
22. 6. 2016

Betlém zůstane minimálně do 2. července uzavřený

betlém celek
Minimálně do 2. července 2016 zůstane ve Frýdlantě uzavřen oblíbený turistický cíl - Simonův betlém. Za odstávku může přívalový déšť, který 16. června vehnal vodu i do přízemí betlému. Mechanismus provázků, které betlém rozhýbávají navlhl a nelze ho spustit. Provozovatelé betlému tedy musí celý systém řádně vysušit. Zda se podaří po 2. červenci mechanický betlém znovu spustit a objekt bude opět přístupný veřejnosti, vás budeme na stránkách Města Frýdlant informovat. (mp)
Foto: Město Frýdlant
 
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 224 starší
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 482 464 011
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load