ENDEFRRUPLNLSPIT

Aktuality

27. 5. 2016

Konzervace městských hradeb ve Frýdlantě má šanci získat prestižní cenu NPÚ

Frydlant 4275
Prestižní cenu Národního památkového ústavu (NPÚ) Patrimonium pro futuro má šanci získat i projekt konzervace městských hradeb ve Frýdlantě. Dostal se totiž do užšího výběru v kategorii záchrana památky. Vedle záchrany a konzervace městských hradeb ve Frýdlantě se v této kategorii o prvenství ucházejí ještě záchrana zříceniny hradu Templštejn u Znojma, záchrana hradu Hartenbert v Hřebenech u Sokolova, záchrana sochy Směrník Václava Urby, která stojí před budovou NPÚ, ÚOP v Ostravě, a iniciativa za záchranu nádražní budovy v Havířově. (mp)
Foto: Město Frýdlant
 
27. 5. 2016

Pozor opět na šmejdy!

vykřičník
Před podomními prodejci s nekalými praktikami varuje své obyvatele Město Frýdlant. Opět se v tomto týdnu při prodeji tarifů jednoho z mobilních operátorů odkazovali na doporučení města, potažmo jeho vedení. Toto tvrzení se v žádném případě nezakládá na pravdě. Město proto varuje své obyvatele před těmito prodejci, kteří bývají pro své praktiky nazýváni šmejdy. (mp)
 
27. 5. 2016

Vyfoťte se s želvou Ninja a zlevněte si vstupenku na předpremiéru filmu!

želva Ninja
Jedinečnou příležitost zlevnit si vstupenku na předpremiéru filmu Želvy Ninja 2 v kině ve Frýdlantě má až do středy 1. června 2016 každý, kdo se vyfotí v ulicích Frýdlantu s maskotem Raphaelem a pošle fotku na facebook kina (https://www.facebook.com/kinofrydlant/). Nebo každý, kdo si objedná dovoz pizzy od Pizza Free. (mp)
Foto: mp
 
27. 5. 2016

Na střední škole hospodářské a lesnické vznikají nové expozice

nové expozice 5
Nové expozice vznikají v současné době v prostorách Střední školy hospodářské a lesnické ve Frýdlantu. Škola tak navazuje na předešlý projekt (geologická expozice) na podporu environmentální výchovy v programu 8.1 Libereckého kraje, podpořený v roce 2014. Nově na školním pozemku bude i bylinková expozice, ornitologická expozice, klidová zóna a přírodní amfiteátr. (mk)
Foto: SŠHL Frýdlant
 
25. 5. 2016

V řadě ulic Frýdlantu nepoteče v pátek voda

voda, autor: Martina Petrášková
Přerušení dodávky pitné vody čeká v pátek 27. května 2016 několik ulic ve Frýdlantě. Konkrétně nepoteče voda v ulicích Bělíkova, Liliova, Kaplického, Na Nivě, Hálkova, Školní, Příčná, Vančurova, Lužická, Sídlištní a Fügnerova. V posledně jmenované ulici pak zůstane bez vody úsek od křižovatky s ulicí Husova směrem k obci Arnoltice. Předpokládaná doba odstávky je 12.00 - 20.00 hodin. Za komplikace, které odstávka pitné vody způsobí, se Frýdlantská vodárenská společnost, a.s. předem omlouvá. (mp)
Il. foto: mp
 
25. 5. 2016

Veřejná sbírka na pomůcky pro zdravotně postižené osoby končí 16. 6. 2016

vozík
Veřejná sbírka, kterou vyhlásilo Město Frýdlant v červnu roku 2013, se chýlí ke konci, přispívat do ní lze už jen do 16. června 2016. (mp)
Ilustrační foto
 
24. 5. 2016

Na veřejně prospěšnou činnost jde z rozpočtu města ještě více peněz

Díky tomu, že Město Frýdlant pokračuje v trendu dobrého hospodaření, tak jak tomu bylo i v předchozích období, může být navýšen objem prostředků do dotačního programu Města Frýdlant, ze kterého budou podpořeny veřejně prospěšné organizace působící především na území našeho města. Při vyhlášení dotačního programu jsme počítali s vyplacením částky 614 tisíc Kč na podporu organizací, které se v rámci své činnosti věnují převážně práci s dětmi, mládeží nebo seniorům a tím zajišťují organizaci nejen volnočasových aktivit těchto skupin. Rada města na svém jednání 16. 5. 2016 schválila rozpočtové opatření, kterým se objem těchto prostředků navýší na 1 milion 114 tisíc Kč. (hn)
 
24. 5. 2016

Děti z Frýdlantska uspěly v myslivecké soutěži Zlatá srnčí trofej

zlatá srnčí trofej 5
Ve dnech 13. a 14. května 2016 se v překrásném areálu Základní a Mateřské školy Osečná konalo okresní kolo dětské myslivecké soutěže Zlatá srnčí trofej, pořádané Okresním mysliveckým spolkem Liberec a Mysliveckým sdružením Osečná-Kotel. Do soutěže se zapojily i děti z Frýdlantska. (Jaroslav Černý)
Foto: Ondřej Šimek
 
23. 5. 2016

Starosta Frýdlantu předal první letošní maturitní vysvědčení

maturitní vysvědčení 6
Třináct čerstvých maturantů Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant si dnes v obřadní síni radnice ve Frýdlantu převzalo maturitní vysvědčení. Šlo o studenty oborů sociální činnost, ekologie a životní prostředí a podnikání. Jde o první letošní předávání maturitních vysvědčení v historických prostorách radnice. "Jsem velmi rád, že se ve Frýdlantě stále daří maturitním oborům a že mohu stát u tak významného životního okamžiku studentů," podotkl po předávání maturitních vysvědčení starosta Frýdlantu Dan Ramzer. (mp)
Foto: mp
 
23. 5. 2016

Hasičskou soutěž ve vyprošťování opět vyhráli frýdlantští hasiči

vyprošťování 13
Po páté v řadě se podařilo dobrovolným hasičům z Frýdlantu vyhrát Krajskou soutěž JSDHO Libereckého kraje ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, kterou v sobotu 21. května 2016 hostil Frýdlant. Otevřeli si tak cestu na krajskou soutěž profesionálních hasičů ve vyprošťování v Jablonci nad Nisou. (mp)
Foto: mjr. Ing. Jaromír Mottl, HZS LK
 
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 starší
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 482 464 011
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load