ENDEFRRUPLNLSPIT

Aktuality

VS2005_33
29.05.2005

Albrecht z Valdštejna poděkoval sponzorům

Hned po svém sobotním příjezdu v 11 hodin se Albrecht z Valdštejna sešel se sponzory a donátory v obřadní síni frýdlantské radnice. Vřele poděkoval za příspěvky na zabezpečení konání 8. ročníku Valdštejnských slavností, a tím za podržení frýdlantských tradic. "Až budu mít zase za sebou cestu do Chebu, rád se v roce 2007 do Frýdlantu opět vrátím," přislíbil vévoda. Poté Albrecht spolu se starostou Frýdlantu Jindřichem Wurmem odvedli hosty na raut, který s úspěchem připravila Střední odborná škola, Střední odborné učiliště, Odborné učiliště, Učiliště a Praktická škola ve Frýdlantě. Její učňové pod vedeném zkušených učitelů nachystali skutečně vybrané menu a předvedli, že se umí o hosty vzorně postarat.

 
VS2005_23
29.05.2005

Sobotní program Valdštejnských slavností zakončil velkolepý ohňostroj

Večerní program se z velké části odehrával na zámeckém nádvoří. Autor nápadu, scénárista, režisér a moderátor Josef Dřevínek ve spolupráci s Ajnou Čubovou, vedoucí skupiny historicko-scénického tance a Alenou Janočíkovou ze salónu Heidy, představil tisícovce diváků úplnou a jinde málo vídanou novinku - historickou módní přehlídku.

Na molu se představilo deset historických období: pravěk, starý Egypt, staré Řecko i Řím, gotika, renesance, baroko, rokoko, také husaři, kankánové kostýmy a období studené války v 60. letech.. Ke každému období byla přiřazena významná osobnost a vystoupil pár v typickém oděvu. K tomu byl podán odborný výklad přednesený moderátorkou Ivanou Spatzierovou a bylo řečeno několik zajímavostí.

 
VS2005_03
29.05.2005

Valdštejn provedl předsedu Senátu po tržnici

V neděli 29. května navštívil předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka Valdštejnské slavnosti ve Frýdlantě, kde je v době jejich konání již pravidelným hostem.
Na radnici ho uvítal starosta Jindřich Wurm. Po krátké besedě s vedením města se předsedy Senátu ujal sám vévoda frýdlantský Albrecht z Valdštejna a provedl ho po historické tržnici na náměstí.
Předseda Senátu s doprovodem se krátce zastavil u mnoha stánků, ale přichystaného občerstvení využil až u stánku větrovských baráčníků. Kromě tržnice si prohlédl též vojenské ležení. Pan Sobotka ocenil obětavý výkon všech účinkujících - obzvláště v tomto tropickém vedru.

 
Fest01
28.05.2005

Vltavín hrál na elektrocentrálu

Festival hudby Vltavín Valdštejnovi, který byl hlavním doprovodným programem Valdštejnských slavností ve Frýdlantě, několikrát narušily výpadky elektrického proudu. Ty v noci na sobotu zasáhly celý Frýdlantský výběžek. Přesto se pěti stovkám diváků program před radnicí na náměstí T. G. Masaryka líbil. "Diváci byli skvělí. Program se protáhl, rodiny s dětmi už odejít musely, ale naši skalní fanoušci zůstali,! řekl Roman Piroch z hostitelské skupiny. Vystoupily a soutěžily všechny avizované skupiny. Jako host potěšila diváky skupina Modrotisk

 
Drogpsi05
27.05.2005

Drogoví psi po dvou letech opět ve frýdlantském kinosále

V pátek 27. května 2005 v půl deváté začal protidrogový program pro žáky 8. a 9. tříd ze škol ve Frýdlantě a blízkého okolí. Akce Generálního ředitelství cel Praha a Výcvikového zařízení služební kynologie Heřmanice se konala v rámci 8. mezinárodního mistrovství psovodů Celní správy ČR ve vyhledávání drog. Žáci se svými učiteli obsadili v kině 218 míst a více než hodinu strávili v jeho laskavém přítmí.

 
vernisaz01
27.05.2005

Valdštejnovi zazvonil v holínce mobil

Ve čtvrtek 26. května byla v 18 hodin v kostele Nalezení svatého Kříže ve Frýdlantě za přítomnosti autora a jeho choti Olgy Pušové slavnostně otevřena výstava obrazů Michaila Ščigola na téma Barokní sny Albrechta Václava Eusebia Valdštejna. Obřad zahájil Bc. Luděk Zelenka, vedoucí odboru kultury, který celou výstavu zorganizoval. Jeho slovům naslouchala padesátka účastníků vernisáže v čele se starostou Jindřichem Wurmem, místostarostou Jaroslavem Vančurou a hlavním organizátorem Valdštejnských slavností ve Frýdlantě tajemníkem městského úřadu Bc. Josefem Dřevínkem. Ten si v doprovodu své ženy Věry přišel do chladného prostředí lodě pozdně gotického kostela na chvíli odpočinout a nabrat síly před náročným víkendem.

 
Vystava08
27.05.2005

Děti tvořily pro Valdštejna

V pátek 27. května v půl jedné byla na základní škole v Purkyňově ulici ve Frýdlantě zahájena výstava dětských prací u příležitosti Valdštejnských slavností. Jde už o čtvrtý ročník, ale poprvé je soutěžní. Děti se měly výtvarně vyjádřit na téma: Zámecký maškarní bál. Během roku se sešlo několik stovek velmi zdařilých prací ze základních škol Frýdlantského výběžku a ze základních uměleckých škol z Hořic, Jablonce n. N., Jičína a také z přátelského polského Siekierczyna.

 
VS_tisk01
26.05.2005

Tisková konference k Valdštejnským slavnostem

Ve čtvrtek 26. května proběhla zasedací místnosti frýdlantské radnice tisková konference o Valdštejnských slavnostech. Zúčastnili se jí tito hosté: Miroslav Kněbort ala Albrecht z Valdštejna, místostarosta města Frýdlant Jaroslav Vančura, hlavní organizátor slavností Bc. Josef Dřevínek a vedoucí odboru kultury MěÚ Frýdlant Bc. Luděk Zelenka. Čtveřici novinářů byly připomenuty mnohé údaje z příprav a programu letošních slavností.

 
Prezident03
25.05.2005

Prezident republiky s chotí zavítali do Frýdlantu

Prezident republiky Václav Klaus a jeho choť Livia v doprovodu hejtmana Libereckého kraje Petra Skokana s chotí měli v programu třídenní návštěvy prezidenta v Libereckém kraji středeční dopolední návštěvu města Frýdlant.
Shromážděným občanům chvíle očekávání příjezdu limuzín vyplnil směsí písní a melodií Jaroslav Kubát se svou skupinou. O ozvučení náměstí se postaral Marek Ottl.
Ve Frýdlantu bylo překrásné letní počasí. Kolona přijela přesně podle plánu. Hosty přivítaly bouřlivým potleskem na náměstí bezmála tři tisíce občanů Frýdlantu a lidí z měst a obcí Frýdlantského výběžku. Prezidentský pár očekával starosta města Jindřich Wurm s chotí Andělou. Paní Livia dostala překrásnou kytici, kterou uvázali žáci Lesnického učiliště v Hejnicích a která symbolizovala lesnatý a hornatý kraj Frýdlantska. Významní hosté pozdravili několika větami ze schodiště radnice davy dětí a dospělých. Pan prezident pak odpověděl na podněty od občanů, které se týkaly zaměstnanosti v regionu, jeho dopravní přístupnosti, ale třeba i práv žen - samoživitelek. Občané prezidentskému páru vyjadřovali své sympatie slovy i častým potleskem, který zahltil celé náměstí.

 
23.05.2005

Středisko sociální péče ve Frýdlantě se přestěhovalo

Středisko sociální péče je od pondělí 23. května 2005 přestěhováno ze starých prostor na Havlíčkově náměstí do Domu s pečovatelskou službou na adrese: Novoměstská 1065, Frýdlant. Od 1. května má středisko též novou vedoucí, kterou je paní Věra Žďárská, tel. 482 311 349.
Cílem zařízení je nabízet potřebným frýdlantským důchodcům rozmanité služby, které jim pomohou zkvalitnit a zpříjemnit život a zůstat dlouho soběstačnými. Více informací u p. Žďárské, tel. 482 311 349.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 240 [...] 260 [...] 280 [...] 300 [...] 320 [...] 340 [...] 360 [...] 380 [...] 400 [...] 410 411 412 413 414 starší
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load