ENDEFRRUPLNLSPIT

Aktuality

luban02
31.08.2005

Delegace z polské Lubaně navštívila Frýdlant i heřmanickou sklárnu

Na pozvání starosty Frýdlantu Jindřicha Wurma navštívila ve čtvrtek 25. srpna 2005 Frýdlant delegace představitelů polského města Lubaň. Přijeli zástupci místostarosty Henryk Rogacki a Wieslav Wydra, ředitelka Komory rozvoje města Marzena Rozanska a koordinátorka transhraničních projektů Malgorzata Was. O tlumočení se postarala Ewa Mikulko.
Hosté byli starostou přijati na frýdlantské radnici, kde hovořili o novinkách, které se udály od poslední návštěvy frýdlantské delegace v Polsku. Hosté se též zajímali o systém vedení města, o městský úřad a o aktuální problémy města. Sami pak prozradili, že město Lubaň má rozpracováno pět přeshraničních projektů, z nichž však žádný není ve spolupráci s Frýdlantem.

 
LJD01
17.08.2005

Letní jazzová dílna 2005

Ve středu 17. srpna od 18. hodin se konal na nádvoří frýdlantského zámku tradiční a oblíbený koncert lektorů LJD. Představli se na něm Karel Růžička (klavír), Luboš Andršt (kytara), Mojmír Bártek (trombón), Jan Beránek (housle), Josef Fečo (kontrabas) Zdeněk Fišer (kytara), Rostislav Fraš (saxofony), Jan Hála (klávesy a big band), Jaromír Hnilička (trubka), Svatobor Macák (saxofony), Pavel Razim (bicí nástroje), Jiří Stivín (flétny), Zdeněk Tichota (basová kytara), Boris Urbánek (klávesy), Trudy Kerr a Karen Lane (vokál), Martin Hathaway (saxofony) a Milo Fell (bicí nástroje).

 
05.08.2005

Velebná frýdlantská dvaadvacítka

Člověk nemusí být matematický génius, aby si spočítal, že letos v srpnu se sjedou adepti odkrývání tajů jazzové interpretace do Frýdlantu už podvaadvacáté. Když se v roce 1983 výbor České jazzové společnosti rozhodl uspořádat letní interpretační kurzy, projekt pojmenovaný jako Letní jazzová dílna spolu promysleli a až k realizaci dotáhli Karel Velebný a Aleš Benda. Zásluhu na tom, že tento interpretační seminář zdomácněl ve Frýdlantu, má místní flétnista a zpěvák Radek Jech. Vibrafonista, saxofonista, klavírista, zpěvák, herec, spisovatel, pedagog, sportovec celou duší a někdy i tělem, objevitel a zasvěcený propagátor díla Járy da Cimrmana, Dr. Evžen Hedvábný známý též jako Karel Velebný, vytvořil nejen základní metodiku, ale především ducha týdenního interpretačního semináře. Kouzlu atmosféry na Letní jazzové dílně rádi a bez námitek podlehli a stále podléhají všichni lektoři i frekventanti.

 
MV01
03.08.2005

Marek Vašut ve frýdlantské výstavní síni

V úterý 2. srpna 2005 po 17. hodině sám autor - herec a fotograf na vlastní noze Marek Vašut - několika větami zahájil výstavu svých fotografií ve výstavní síni frýdlantské radnice. Plachý pětačtyřicetiletý umělec se omluvil za pozdní příjezd, poděkoval za nečekaně vysokou účast frýdlantských milovníků umění a popřál příjemný kulturní zážitek. "Pokud vás moje práce osloví, budu rád," dodal. Na nádvoří frýdlantské radnice poskytl rozhovory novinářům ze čtyř regionálních medií, promluvil s návštěvníky a podepsal památníčky. Vernisáže se zúčastnilo na sto dvacet lidí, drtivou většinou žen.

 
22.07.2005

Frýdlant má svůj kamerový systém

Ve Frýdlantě je od 1. července 2005 ve zkušebním provozu městský kamerový systém, který umožňuje sledovat dění v centru města nejen Městské policii Frýdlant, ale i Policii České republiky. Kromě prevence je smyslem systému zvýšit objasněnost přestupků a trestných činů, a tím chránit bezpečnost a majetek obyvatel a návštěvníků města.

 
Pozvedněte slabé
10.06.2005

Pokladnička veřejné sbírky "Pozvedněte slabé!" v Městském informačním centru ve Frýdlantě

Nadace EURONISA pořádá již třetí ročník veřejné sbírky "Pozvedněte slabé!". Hlavním záměrem projektu je ukázat na palčivé problémy některých lidí okolo nás a zorganizovat veřejnou akci, která přispěje k jejich řešení. Přínosné a pozoruhodné je i to, že peníze vybrané v určitém městě zde zůstanou a poslouží potřebným občanům.

 
Obcanstvi01
09.06.2005

Udělení státního občanství je ve Frýdlantě malá slavnost

V důstojném prostředí obřadní síně radnice se od roku 2003, kdy zanikly okresní úřady a město Frýdlant začalo plnit povinnosti obce s rozšířenou působností, konají několikrát do roka malé obřady udělení českého státního občanství cizincům. Za zvuku varhan přicházení adepti a ve stoje s hlavami zvednutými ke státnímu znaku očekávají příchod tajemníka MěÚ Bc. Josefa Dřevínka a matrikářky p. Ivany Spatzierové. V lavicích obřadní síně sedí hosté, většinou rodinní příslušníci a přátelé hlavních postav obřadu. Před sebou mají připravené fotoaparáty i kytičky k pozdější gratulaci. Vždyť na udělení státního občanství se čeká několik let a člověk musí splnit přísné zákonné podmínky.

 
VS2005_01
30.05.2005

Valdštejnské slavnosti ve Frýdlantě byly nejlepší v novodobé historii

Plné náměstí při zahájení, obklopené stánky, louka, která byla hledištěm bitvy, se oranžověla šátky, téměř čtyřstovka bojovníků ve vojenském ležení na nábřeží řeky Smědé, tisíc lidí na módní historické přehlídce, šestisethlavý pochodňový průvod, našlapané náměstí při ohňostroji, půl tisíce lidí na výstavě v kostele, vstupenky na sobotu vyprodané již odpoledne, téměř deset tisíc platících divákům, mnoho dětí, pozvaných hostů, účinkujících, stánkařů a spousta těch, kdo výběrčím vstupného proklouzli - takový byl zájem o frýdlantské Valdštejnské slavnosti 2005.

 
VS2005_33
29.05.2005

Albrecht z Valdštejna poděkoval sponzorům

Hned po svém sobotním příjezdu v 11 hodin se Albrecht z Valdštejna sešel se sponzory a donátory v obřadní síni frýdlantské radnice. Vřele poděkoval za příspěvky na zabezpečení konání 8. ročníku Valdštejnských slavností, a tím za podržení frýdlantských tradic. "Až budu mít zase za sebou cestu do Chebu, rád se v roce 2007 do Frýdlantu opět vrátím," přislíbil vévoda. Poté Albrecht spolu se starostou Frýdlantu Jindřichem Wurmem odvedli hosty na raut, který s úspěchem připravila Střední odborná škola, Střední odborné učiliště, Odborné učiliště, Učiliště a Praktická škola ve Frýdlantě. Její učňové pod vedeném zkušených učitelů nachystali skutečně vybrané menu a předvedli, že se umí o hosty vzorně postarat.

 
VS2005_23
29.05.2005

Sobotní program Valdštejnských slavností zakončil velkolepý ohňostroj

Večerní program se z velké části odehrával na zámeckém nádvoří. Autor nápadu, scénárista, režisér a moderátor Josef Dřevínek ve spolupráci s Ajnou Čubovou, vedoucí skupiny historicko-scénického tance a Alenou Janočíkovou ze salónu Heidy, představil tisícovce diváků úplnou a jinde málo vídanou novinku - historickou módní přehlídku.

Na molu se představilo deset historických období: pravěk, starý Egypt, staré Řecko i Řím, gotika, renesance, baroko, rokoko, také husaři, kankánové kostýmy a období studené války v 60. letech.. Ke každému období byla přiřazena významná osobnost a vystoupil pár v typickém oděvu. K tomu byl podán odborný výklad přednesený moderátorkou Ivanou Spatzierovou a bylo řečeno několik zajímavostí.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 240 [...] 260 [...] 280 [...] 300 [...] 320 [...] 340 [...] 360 [...] 380 [...] 397 398 399 400 401 402 starší
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load