ENDEFRRUPLNLSPIT

Aktuality

2
10.07.2020

Učňovské housky získaly titul Regionální potravina

Titul a označení Regionální potravina v kategorii pekařské výrobky získaly učňovské housky Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant (SŠHL Frýdlant). Zabodovaly na 11. ročníku soutěže Regionální potravina Libereckého kraje, kterého se letos zúčastnilo 81 produktů od 24 výrobců. Jde o úspěch a potvrzení kvality tohoto oblíbeného výrobku učňů SŠHL Frýdlant. (mp)

 
Žitavská 4
09.07.2020

Frýdlant získal dotaci pokrývající 85 % nákladů na úpravy ulic Žitavská a Fügnerova

Dotaci ve výši 85% uznatelných nákladů z ceny akce „Chodník podél ul. Žitavská, úsek Větrná – autobusová zastávka TIBA, Frýdlant a Chodník podél ul. Fügnerova, Frýdlant“ se podařilo získat Městu Frýdlant na úpravy ulic Žitavská a Fügnerova. Dotaci získalo město ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Práce na Žitavské ulici jsou včetně neuznatelných nákladů pro výpočet dotace vyčísleny na zhruba 1 milion a 416 tisíc korun bez DPH, u Fügnerovy ulice jsou pak také včetně neuznatelných nákladů pro výpočet dotace vyčísleny na zhruba 1 milion a 303 tisíc korun bez DPH.  Na obou ulicích začnou práce už v průběhu července, potrvají maximálně pět měsíců. (mp)
Foto: mp

 
Petr Beran2
08.07.2020

HC Frýdlant - ohlédnutí za nedohranou sezónou

Rozhovor s prezidentem klubu, Ing. Petrem Beranem
Koronavirus paralyzoval sportovní dění na celém světě. Krize se však nedotknula pouze nejvyšších sportovních soutěží, ale prakticky ze dne na den ukončila sezónu také veškerým klubům všech různých úrovní. Mnohé týmy tak přišly o své soutěžní vrcholy a byly nuceny ukončit sezónu nezvykle brzy. Ani hokejový Frýdlant nebyl výjimkou, a tak jsme o vyjádření k současné situaci i celkové zhodnocení sezóny požádali prezidenta klubu, Ing. Petra Berana. Rozhovor vznikl pro Frýdlantský zpravodaj. (Tomáš Beníšek)
Foto: Radek Petrášek
 
LJD zámek 11
07.07.2020

Letní jazzová dílna Karla Velebného bude!

Pokud se nevrátí a nezesílí koronavirová epidemie a pokud nějaká zlomyslná vyšší moc nevyvolá potopu na řece Smědé nebo jinou katastrofu, uskuteční se od 15. do 22. srpna 2020 další ročník Letní jazzové dílny Karla Velebného. Její sedmatřicáté narozeniny přijedou do Frýdlantu oslavit více než dvě stovky mladých ctitelů jazzu z České republiky, Slovenska, Německa, Belgie a Itálie. (mp)
Foto: Radek Petrášek

 
frydlant znak 2007 maly
03.07.2020

Frýdlant kvůli nižším daňovým příjmům šetří

Za pomyslnou záchrannou brzdu zatáhli už v prvních dnech pandemie nového typu koronaviru správci rozpočtu Města Frýdlant. Už tehdy předpokládali nižší daňové příjmy, a proto připravili zeštíhlení rozpočtu a úspory v celkové výši téměř 30 miliónů korun. (mp)

 
FZ léto
02.07.2020

Letní dvojčíslo Frýdlantského zpravodaje je již v prodeji

Letní dvojčíslo Frýdlantského zpravodaje je již v prodeji. Za obvyklou cenu 5 korun jej můžete zakoupit na těchto distribučních místech: v Turistickém informačním centru v přízemí radnice, v papírnictví paní Tomáškové v ulici Československé armády, v prodejně KaHaSat + balíkovně v ulici Míru, v trafice Na Pranýři v ulici Československé armády, v trafice u základní školy v ulici Bělíkova a v potravinách Severka na Komenského nábřeží. Letní číslo je plné zajímavých informací z Frýdlantu, pozvánek na akce, vrací se k povodním z konce června a velký prostor je věnován také vzpomínce na tisíciletou vodu, která se Frýdlantem prohnala před deseti lety v srpnu roku 2010. Tak si nenechte letní dvojčíslo zpravodaje ujít. (mp)
Foto: mp

 
čápi 3
02.07.2020

Přijďte si do vestibulu radnice v červenci prožít příběh čapího hnízda

Příběh jednoho čapího hnízda jednoho roku můžete po celý červenec prožít ve vestibulu radnice ve Frýdlantu. A to díky výstavě fotografií MUDr. Miroslava Čerbáka, který právě život v jednom čapím hnízdě zachytil prostřednictvím svého fotoaparátu. Snímky provázejí pobytem čápů v našich zeměpisných podmínkách od úpravy hnízda, přes vyvedení mladých až do jejich dospělosti a odletu. Vernisáž výstavy je naplánovaná na dnešek, tedy čtvrtek 2. července, na 17.00 hodin. Poté je výstava přístupná od pondělí do pátku od 8.00 do 17.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 17.00 hodin. Vstupné je zdarma. 

 
IMG 3986
02.07.2020

Příspěvky podnikatelům kvůli opatřením při koronaviru schválilo zastupitelstvo

Zastupitelstvo města Frýdlant schválilo na svém červnovém zasedání příspěvky pro podnikatele, kteří působí ve Frýdlantě a kteří byli nuceni z důvodů nařízení vlády v souvislosti s novým typem koronaviru uzavřít své provozovny. Žádost o příspěvek z takzvaného Finančního balíčku opatření Korona mohli podat do konce května. „Zastupitelstvo jednotlivé žádosti projednalo a většinu z nich schválilo. Město Frýdlant tak už připravuje darovací smlouvy, jejichž distribuce bude dokončena nejpozději do konce července. Po jejich podpisu budou odeslány finanční prostředky jednotlivým příjemcům,“ říká vedoucí finančního odboru Městského úřadu Frýdlant Hana Němcová. (mp)

 
pomocná ruka
02.07.2020

Mikroregion Frýdlantsko rozdělil společný měšec sociálním službám

Zástupci 16 obcí na Frýdlantsku se rozhodli společně podpořit služby pomáhající seniorům, handicapovaným, osobám nacházejícím se ve složité životní situaci, rodinám, jejichž členové se potýkají se závislostí a další sociální služby pro obyvatele z Frýdlantska. (Mgr. Lenka Porubská)
Il. foto: Radek Petrášek

 
Jiří Stodůlka
02.07.2020

O Dveře dokořán byl ve středu velký zájem

Dveře dokořán měl první červencovou středu, tedy 1. července 2020 od 16.00 do 18.00 hodin, tentokrát jen místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka (ODS). Bez objednání k němu do kanceláře v prvním patře radnice přišel nebývalý počet aktivních občanů.
Dveře dokořán jsou pravidelnou akcí pro veřejnost, aby měla čas a prostor s vedením Frýdlantu prodiskutovat své nápady a náměty na zlepšení života ve městě. (aš)
Foto: Radek Petrášek

 
novější1 [...] 20 [...] 37 38 39 40 41 42 43 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 240 [...] 260 [...] 280 [...] 300 [...] 320 [...] 340 [...] 360 [...] 380 [...] 392 starší
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load