ENDEFRRUPLNLSPIT

Aktuality

Svatohubertské slavnosti 32
08.11.2021

Frýdlantem projel svatohubertský průvod vedený bohyní Dianou a svatým Hubertem

V pátek 5. listopadu 2021 zažil Frýdlant Svatohubertské slavnosti, pořádané Střední školou hospodářskou a lesnickou Frýdlant. Tradiční podzimní slavnosti, konané školou pravidelně začátkem listopadu, se až doposud konaly v Hejnicích. Po přesunu lesnických oborů školy z Hejnic do Frýdlant se ale do Frýdlantu přesunuly i Svatohubertské slavnosti. Slavnost začala v pátek v 9.30 hodin na hradě a zámku Frýdlant, odkud se vydala Hubertská jízda s bohyní lovu Dianou a patronem lovců a myslivců svatým Hubertem směrem do centra Frýdlantu. Zde následně na náměstí T. G. Masaryka u radnice požádal písař jménem svatého Huberta starostu Frýdlantu Jiřího Stodůlku o dočasnou vládu nad městem a průvod se potom přesunul do kostela Nalezení sv. Kříže, kde akce od 10.30 hodin pokračovala oslavou sv. Huberta a pasováním adeptů myslivosti. (mp)
Foto: Marek Sekáč

 
logo KNL   LB Fdl TU
03.11.2021

Očkování třetí dávkou vakcíny proti nemoci Covid-19 nově i ve Frýdlantu

Nemocnice Frýdlant oznamuje všem občanům Frýdlantska, kteří zvažují třetí posilovací dávku očkování proti nemoci Covid-19, že od pondělí 8. listopadu bude možné si nechat tuto třetí dávku aplikovat i ve frýdlantské nemocnici. Očkování zde bude možné pouze po předchozí rezervaci konkrétního termínu v centrálním rezervačním systému, neregistrovaným zájemcům třetí posilovací dávka očkování aplikována nebude. Prozatím se bude ve frýdlantské nemocnici očkovat třetí dávkou vakcíny vždy v pondělí od 13.00 do 17.00 hodin ve spojovacím krčku mezi budovami FC a FD – naproti budově gynekologie. V případě zájmu veřejnosti budou termíny rozšířeny. Nově otevřené očkovací místo v Nemocnici Frýdlant neslouží pro aplikaci první či druhé dávky vakcíny, je určeno výhradně pro očkování třetí posilovací dávkou. (mp)

 
obrázek k článku
03.11.2021

Ve Frýdlantě začala fungovat aplikace Živá jména. Jak říkáte místům ve městě vy?

Kodešovka, Tiba, Íčko... jména, která žijí. Vyznáte se ve Frýdlantě? Víte, kde co je? Jste zvědaví? Tak právě vám jsou určena „Živá jména Frýdlant“. Gymnázium Frýdlant se ve spolupráci s městem Frýdlant připojilo k projektu Václava Lábuse a Daniela Vrbíka z Technické univerzity v Liberci „Živá jména“. Cílem je sebrat a prozkoumat neoficiální jména míst ve Frýdlantě. Taková, která běžně používáme, ale v mapách je nenajdeme. Nejde o žádnou složitou jazykovědu. Přes webovou aplikaci, vyvinutou na Technické univerzitě Liberec, se může do sběru jmen zapojit skutečně každý. A o to vlastně jde. Od 1. listopadu lze přes vstupní stránku https://zivajmena-frydlantsko.gymfry.net/ navštívit interaktivní mapu a vkládat do ní názvy, které sami užíváte. Společně tak pomůžeme vytvořit prostorovou databázi jmen, jež přispěje k uchování jazykové kontinuity místa, ve kterém žijeme. 

 
traktor   zimní kopie
03.11.2021

Plán zimní údržby Frýdlantu pro zimu 2021/2022

Jak se v zimním období 2021 - 2022 udržují místní komunikace a chodníky, které jsou na území města Frýdlant? Vše je zpracované v ikona souboruOperačním plánu zimní údržby komunikací pro Město Frýdlant na období 2021 - 2022

 
výstava_14
03.11.2021

Jizerskohorské bučiny očima dětí ZŠ speciální Frýdlant

Slavnostní vernisáží začala dnes dopoledne ve vestibulu radnice ve Frýdlantu výstava fotografií žáků a pedagogů Základní školy speciální Frýdlant, nazvaná Jizerskohorské bučiny. Zahájení výstavy byl přítomen i starosta Frýdlantu Jiří Stodůlka. Fotografie budou ve vestibulu radnice k vidění až do konce listopadu. (mp)
Foto: eč

 
sběrný dvůr duben 1
02.11.2021

Sběrné místo je ještě do konce listopadu v provozu i v sobotu

Ještě do konce listopadu je sběrné místo odpadů v Raisově ulici ve Frýdlantě otevřeno i každou sobotu od 8.00 do 12.00 a od 12.30 do 13.00 hodin. (mp)

 
DSC 1205
02.11.2021

Ve Frýdlantě proběhl o víkendu discgolfový turnaj Frýdlant open

Sluníčko nad hlavou, lehký vánek v zádech, na stromech poslední žluté listí a celkově parádní atmosféra. Tak by se dal popsat první ročník discgolfového turnaje Frýdlant Open, který se uskutečnil v sobotu 30. října 2021. Na upravené a na celkově osmnáct jamek rozšířené hřiště zavítalo 48 hráčů. Řada z nich reprezentovala místní klub Discgolf Wizards Frýdlant, který byl oficiálním pořadatelem turnaje. Své zástupce tu měly ale i kluby a města z bližších i vzdálenějších koutů naší republiky. Dorazili například hráči z Prahy, Chebu, Ostravy, Hlinné, Smržovky, Jablonce nad Nisou, Liberce nebo České Lípy. (Foto a text: Discgolf Wizards Frýdlant)

 
Sbírka den veteránů
01.11.2021

Červený květ vlčího máku, symbol Dne veteránů, můžete zakoupit i v infocentru

Také v turistickém informačním centru v přízemí radnice ve Frýdlantu můžete od 1. do 30. listopadu zakoupit červený květ vlčího máku a tím podpořit válečné veterány a Paměť národa, která zaznamenává jejich příběhy. Červený vlčí mák si můžete v infocentru koupit za 30 korun, peníze se vkládají přímo do speciální kasičky, mějte proto s sebou přesnou částku. Díky vašemu příspěvku pomůžete uchovat vzpomínky válečných hrdinů a zároveň pomůžete těm, kteří pomoc potřebují a získávají ji prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa. Květ vlčího máku je symbolem Dne veteránů, který se slaví 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Právě květy vlčího máku totiž pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a proto se staly symbolem tohoto svátku. Připněte si květ vlčího máku na klopu oblečení 11. 11. i vy na znamení úcty k válečným veteránům. (mp)

 
Svatohubertské slavnosti 2
01.11.2021

Frýdlantem v pátek projde svatohubertský průvod vedený bohyní Dianou a svatým Hubertem

V pátek 5. listopadu 2021 zažije Frýdlant Svatohubertské slavnosti, pořádané Střední školou hospodářskou a lesnickou Frýdlant. Tradiční podzimní slavnosti, pořádané školou pravidelně začátkem listopadu, se až doposud konaly v Hejnicích. Po přesunu lesnických oborů školy z Hejnic do Frýdlant se ale do Frýdlantu přesouvají i Svatohubertské slavnosti. Slavnost začne v pátek v 9.30 hodin na hradě a zámku Frýdlant, odkud se vydá Hubertská jízda v čele s bohyní lovu Dianou a patronem lovců a myslivců svatým Hubertem směrem do centra Frýdlantu. Zde následně na náměstí T. G. Masaryka u radnice požádá starostu Frýdlantu Jiřího Stodůlku o dočasnou vládu nad městem a průvod se potom přesune do kostela Nalezení sv. Kříže, kde bude akce od 10.30 hodin pokračovat oslavou sv. Huberta a pasováním adeptů myslivosti. (mp)
Il. foto z roku 2018: mp

 
vakcinace 14
25.10.2021

Frýdlant pomůže s registrací na třetí dávku očkování proti nemoci Covid-19

Pomoc s registrací na přeočkování proti nemoci Covid-19, tedy na aplikaci třetí dávky, nabízí v odůvodněných případech obyvatelům Frýdlantska zdarma město Frýdlant. Pomoc je určena seniorům či jiným občanům, kteří nejsou schopni se sami k přeočkování v registračním systému ministerstva zdravotnictví přihlásit, nemohou využít pomoci rodiny či přátel a kterým nenabízí možnost přeočkování jejich praktický lékař. Zájemci o přeočkování, kteří splňují tyto podmínky, se mohou o pomoc obrátit na pracovníky Turistického informačního centra Frýdlant a to buď prostřednictvím telefonu 488 886 603 či 488 886 604, nebo mohou do infocentra v přízemí radnice dorazit osobně, ve všední dny v čase 9.00 – 12.00 a 12.30 - 16.00 hodin. Upozorňujeme občany, že přímo ve Frýdlantu je mohou přeočkovat jen jejich praktičtí lékaři, nejbližší očkovací centrum je v Liberci. (mp)
Il. foto: mp

 
novější1 2 3 4 5 6 7 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 240 [...] 260 [...] 280 [...] 300 [...] 320 [...] 340 [...] 360 [...] 380 [...] 392 starší
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load