ENDEFRRUPLNLSPIT

Vy se ptáte, my odpovídáme

Vážení čtenáři, pokud se zaregistrujete / přihlásíte (odkaz v zápatí stránek) a pak vložíte svou otázku do příslušné kategorie, její text se zobrazí u odpovědného pracovníka. Až on na Vaši otázku odpoví, objeví se obojí - otázka i odpověď - na našem webu.
Vyhrazujeme si právo Vaše otázky případně formálně upravovat (pravopis, stylistika, délka), ale vždy tak, aby nebyl pozměněn jejich faktický obsah. (aš)

Vyhledat:   Kategorie:
Kočky prostě venku nekrmte!
vikulinka  |  14.3.2017 15:38:56
Dobrý den, množství polozdivočelých koček je značné. Dobří lidé obtěžkáni kastróly denodenně dorážeji na svém okruhu svědomitě na příslušné zastávky, kde jsou na nárožích, pod stříškami, pod kontejnery, i jinde nastrkány misky. Čičičičičíííí..! Z nejrůznějších koutů vybíhají kočky, kocouři, dobře živení, nezřídka s koťaty z poslední kolekce. Tak to prostě je. Jsou porůznu zřizovány domečky pro kočky, bufety a občerstvovny. Pakliže se z jednoho místa podaří udat kočku, což se mi podařilo, odvezli si ji lidé do Řasnice, je promptně nahrazena jinou. Co s tím? Začínají práce na zahrádkách, my se musíme probírat rozhrabanými záhony plných kočičích exkrementů. Máme psa. My si po svém psu výkaly uklízíme, pes je očkovaný. O kočkách se toto nedá říci ani náhodou, nepodléhají žádné registraci, veterinární kontrole. Pokud chce někdo kočku, ať ji má doma. Ne?
Hanslik, Frýdlant
Odpověděla Ing. Hana Kučerová z oddělení životního prostředí:
"Tady asi bohužel nevymyslíme nic jiného než osvětu, že zdivočelé kočky se nesmí krmit, jinak jich bude čím dál víc. Při vytváření nepřirozené potravní nabídky se na místo shromáždí kočky z širokého okolí, často i ty, co mají majitele, a jejich koncentrace může vést k šíření nemocí a parazitů. Přemnožené kočky navíc škodí populaci zpěvného ptactva."
Děkujeme za podnět, tento problém nám není lhostejný. Pokud najdeme nějaké řešení, dáme vědět. (aš)
Přístup do skateparku mimo oficiální provozní dobu
Ema  |  19.2.2017 15:05:28
Dobrý den, bylo by možné zpřístupnění skeatparku? Je zavřený, přitom na stěně se dá lézt, na nářadí cvičit. Děkuji za odpověď. Ema
Vážená Emo,
jak jsem zjistila na odboru majetkosprávním, tak provozní doba je oficiálně DUBEN-ŘÍJEN – PO-PÁ (13-19HOD) a SO-NE (9-19HOD). Cedule o provozní době visí přímo na vstupu (byla zničena, ale už je tam nová).
Podle klimatických podmínek je však zajištěno, aby park byl na část dne otevřen i dříve (třeba už v lednu, únoru, březnu) nebo později (třeba ještě v listopadu nebo prosinci). Prostě, pokud je zima mírná, sněhu málo, nelije jak z konve, skatepark je přístupný k využití. (aš)
Povolení beden na náměstí
hankavitova  |  2.12.2016 10:12:52
Kdo povolil na náměstí firmě Trafikon umístit 2 bedny na noviny? Tyto bedny ohrožují jak děti tak dospělé. Jsou umístěny nevhodně. Jak je to možné? Děkuji Vítová
Věc je poněkud složitější a v současné době je v jednání kompetentních orgánů. Věříme, že vše vyřeší ke spokojenosti všech zainteresovaných stran. (aš)
Poděkování
blankak  |  25.1.2017 12:47:45
Dobrý den,

tímto bych chtěla poslat velké poděkování pro pana starostu ing. Dana Ramzera. Přesto, že jsem ho požádala o občanskou radu a pomoc "na chodníku" jeho chování bylo velmi milé, vstřícné, se zájmem o můj problém, se kterým mi skutečně pomohl. Jsem ráda, že máme v našem městě takového člověka, který nám všem dělá starostu.Ještě jednou Vám pana Ramzere děkuji za Váš přístup.

Blanka Kristenová
Děkujeme za příspěvek. (aš)
Osvětlení zámku
Znk  |  1.1.2017 12:08:57
Dobrý den,
přijde Vám normální, že hlavní pýcha města se nerozsvítí ani na Vánoce ani na Silvestra? Je to obrovská ostuda a ta paní co tam sedí už by si to konečně měla uvědomit, zámek jde akorát do záhuby. Kdy už se konečně začne něco dít se zámeckým parkem? Nebo další příklad kaplanka... hrůza
Odpověděla PhDr. Jana Pavlíková, kastelánka Státního hradu a zámku Frýdlant:
"Zámek Frýdlant patří pod Národní památkový ústav a všechny investiční akce si organizuje a zařizuje NPU. Takže park a rovněž oprava rybníka je akce, kterou organizuje NPU. Zámek pouze nyní na podzim dočišťoval stráně a nyní probíhá odstraňování náletů ze skály za hradem. V měsíci lednu by mělo být ukončeno výběrové řízení na revitalizaci rybníka a pak, jak doufáme i my, budou práce zahájeny. Na podzim a na opět na jaře bude probíhat oprava slavnostního osvětlení a to tak, aby na Valdštejnské slavnosti již bylo v pořádku a osvětlovalo hrad a zámek. Projekt na opravu Kaplanky nechal zámek vypracovat již před 10 lety, bohužel NPU dosud její opravu nezařadilo do plánu. "
Nove znaceni ulic
KarelVrtak  |  27.12.2016 8:19:48
Dobry den,
po delsi dobe jsem se zase jednou vratil do Frydlantu a jednou z prvnich veci kterych jsem si vsimnul je nove znaceni ulic. Ocenuji snahu zlepsit vzhled a orientaci ve meste, ale z jakeho duvodu jsou cedule umisteny pricne? Frydlant je asi jedinym mestem na svete kde nejsou ulice znaceny podelne. Mistni obyvatele si na to mozna po nejake dobe zvyknou, ale oznaceni ulic je mozna jeste dulezitejsi pro navstevniky mesta, kterym to urcite orientaci nezjednodusi. Nehlede k tomu ze v mnoha pripadech to vede k paradoxnim situacim kdy jsou na krizovatkach nektere ulice oznaceny dvema jmeny.
Dekuji za odpoved
Karel Vrtak
No, vidíte, to je zajímavý postřeh! Prověříme a budeme reagovat. (aš)
Tak už tomu rozumím. Čtěte níže vysvětlení Jana Mráze z odboru majetkosprávního:

"Značení ulic a ostatních veřejných prostranství je určeno zejména k orientaci ve městě.
Systém značení je dvojí. Na území ČR se dodnes většinou používali uliční tabulky, které se umísťovali na nárožní budovy v křižovatkách ulic.
Úskalí tohoto označování je ovšem v tom, že se zde střetává právní vztah veřejnoprávní a soukromoprávní. Vlastník nemovitosti je sice dle zák. č. 128/2000 Sb. (zákon o obcích) povinen strpět bezúplatné připevnění tabulky s označením ulice na své nemovitosti, v praxi je však vymahatelnost tohoto ustanovení zákona komplikovaná.
Z tohoto důvodu se Město Frýdlant při rozhodování o přeznačení ulic ve městě přiklonilo k druhé variantě značení tj. osazení klasického dopravního značení - umístěním dopravní značky IS22a.
Jelikož se vlastně jedná o dopravní značku, její umístění se řídí technickými požadavky Ministerstva dopravy (TP 65), podléhá souhlasu Dopravního inspektorátu Policie ČR a odborem dopravy městského úřadu musí být vydáno platné Stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích.
Při umísťování dopravního značení se tedy především klade důraz na hledisko dobré viditelnosti pro všechny účastníky silničního provozu a nejvhodnějším řešením je situovat značku čelně ke směru jízdy/chůze jako všechny ostatní dopravní značky.
Dlužno dodat, že k označování ulic ve Frýdlantě, které se provádí již třetím rokem po etapách, máme dodnes jen kladné ohlasy a návštěvníci města, turisté nebo např. přepravní společnosti jsou s naším novým označováním ulic spokojeni."

Poznámka: V Liberci mají cedule s názvy ulic někde na sloupech veřejného osvětlení a rovnoběžně s ulicí. Chodec a řidič z křižovatky však název ulice nepřečtou, protože je daleko od křižovatky a ve velkém úhlu. Frýdlant je v tomhle fakt lepší! (aš)
prosba
huhubabka  |  11.2.2016 11:37:22
V únorovém zpravodaji jsme v článku- Knihomol informuje- objevili novou nabídku knižního on-line katalogu.S nadšením jsme si chtěli na PC vyhledat nabídku knih.Byli jsme zklamaní nefungujícím programem.Knihovnicí nám bylo sděleno,že nejsou peníze na nový server,dosavadní je nespolehlivý. My /obtížně chodící důchodci/ prosíme o dotaci naší milované knihovně.

Aktivní důchodci vám předem děkují
Díky dotaci bylo v září 2016 plně obnoveno počítačové vybavení knihovny. Katalog knih je tedy již plně funkční a slouží nám všem! (aš)
Cyklostezka a příkopy kolem ní
lukas90  |  12.9.2016 12:58:37
Dobrý den,
zajímalo by mě zda jsou pozemky podél cyklostezky spojující ulici Zámeckou s Novoměstskou v majetku města Frýdlant či nikoliv. Příkopy jsou zarostlé a ovocné stromy se dusí náletem a plevelem. To samé je panelová cesta z ulice Jizerské vedoucí ke statku o které se před pár lety psalo, jak je to skvělé, že jsou zde vysazeny vlašské ořechy. Skvělé to jistě je, ale půlka jich není ani viděl přes kopřivy a nálet nehledě na to jak osychají. Určitě by se s tím dalo něco dělat.
Díky za odpoveď
S pozdravem
Litoš
Tato věc byla naším technickým oddělením obratem dána do pořádku. Jen reakce na podnět se poněkud opozdila ... (aš)
Ulice Spojovací - III.
martin123  |  20.10.2016 8:27:34
Vážený pane starosto,

Konec roku 2016 se blíží, ale žádná oprava ve Spojovací ulici bohužel neprobíhá. Dle informací z vodárny ani plánovaná není. Máte prosím nějaké bližší informace?

Je to více než rok od našeho prvního dotazu ohledně úpravy provozu. Současná situaci je velice nepříjemná. Máte pro nás nějaké řešení?

Děkujeme za odpověď


-----------------------------------
Ulice Spojovací - II.
martin123 | 17.12.2015 12:38:08
Ulice Spojovací
Dobrý den pane starosto,

Už je to tři měsíce co jsem se ptal (viz komunikace níže), zda-li neuvažujete o úpravě provozu v ulici Spojovací a odpověď zněla: Děkujeme za podnět.

Nicméně, za tu dobu se bohužel nic nezměnilo. Proto se ptám znovu.
Probíhá nějaké řízení týkající se tohoto problému? Bylo by možné zde zavést obytnou zónu?

Žádám Vás o nějakou konkrétnější odpověď.


Děkuji a přeji hezké svátky.

Obyvatelé Větrova – ulice Spojovací

Odpověděl: Ing. Dan Ramzer, Starosta | 17.12.2015 19:18:25
Vážený tazateli,

FVS,a.s. plánuje na rok 2016 ve Spojovací ulici výměnu vodovodu, včetně plošné opravy vozovky. Pokusíme se o realizaci v souběhu.

Děkuji Dan Ramzer

--------------------------------
1.
ulice Spojovací
martin123 | 15.9.2015 8:13:49
Vážený pane starosto,

rádi bychom se zeptali, zda budete nějak upravovat provoz v ulici Spojovací. Vzhledem k tomu, že ulice je poměrně úzká a není zde žádný chodník, uvítali bychom zde například obytnou zónu, která by určovala i rychlost projíždějících aut. Ideální by to bylo již na začátku ulice Větrná. Ani zde není nijak určen provoz a drtivá většina řidičů zapomíná na přednost zprava. Svou rychlostí ohrožují nejen řidiče vyjíždějící z bočních ulic, ale také děti, které si zde často hrají.

Děkujeme za odpověď.
Obyvatelé Větrova

Odpověděl: Mgr. Alena Švejdová, Vedoucí odboru kanceláře úřadu | 6.10.2015 7:24:08
Děkujeme za podnět. (aš)
Ano, věc ve Spojovací ulici je opravdu svízelná! Všechna zatím navrhovaná opatření bohužel nevyšla. Něco nemohla dovolit dopravní policie, další řešení bylo zdvojením současného, jiné je zase neúměrně drahé. Možná by byly účinné cedule na palubních deskách vozidel: Bacha zprava! Na toto pravidlo se bohužel často zapomíná i ve větších městech než je Frýdlant. Jediné, co Město v dohledné době chystá, je rozšíření sloupů veřejného osvětlení. I to pomůže bezpečnosti silničního provozu v horní části ulice. (aš)
Uzavírka silnice 13
melkova  |  1.12.2016 18:41:55
Dobrý den.
Dnes jsem si přečetla tyto informace:
Na základě požadavku Policie ČR je od dnešních, tj. 30.11.2016, 17:00 hodin uzavřen provoz na silnici I/13 z Mníšku do Frýdlantu pro nákladní vozidla nad 3,5 t (s výjimkou autobusů). zavírka bude platná do odvolání a otevření úseku pro kamionovou dopravu bude závislé na aktuálním stavu vozovky.
A zajímalo by mě, zda Policie bude kontrolovat dodržování zákazu kamiony. Dnes ráno tj. 1.12.2016 to vypadalo, jako by žádný zákaz nebyl. Při cestě do práce v 6 hodin jsem potkala spoustu polských kamionů.
Melková
Ano, to je bohužel pravda. Zjistíme, jak to s kontrolami policií je a bude. Dáme vědět. (aš)
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 482 464 011
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load