CSENFRRUPLNLSPIT

P1100097
« Zurück

Diskussion

Poděkování
Dan Ramzer  |  22.2.2009 21:01:03
Vážená paní Křičková, paní Křelinová, Rosťo a ostatní nepodepsaní,
děkuji Vám za Vaše reakce. Nevím proč se na mě paní Křičková zlobila, když jsem její chování označil za optimální. Zachovala se přesně tak, jak se měli zachovat všichni. Pomoci odklidit sníh. Paní Křičková, děkuji Vám za Váš přístup. Paní Křelinová, nevím jak to zvládala moje maminka když mě i mého o rok mladšího bráchu téměř před čtyřiceti lety na sáňkách vozila. A s ní i ostatní maminky, a to obchody nebyly otevřeny do 20 hodin a nebylo vše na jednom místě. Sáňky fungovaly a když byl kousek chodníku nebo silnice bez sněhu, tak to skřípalo. Vzpomínám si také, jak mi paní Kutílková vyprávěla jak z Kunratic jezdily maminky do poradny do Frýdlantu. Sníh nesníh. Nechci vzívat "pravěk", ale minulý týden byl mimořádný a my tak trochu zhýčkaní. Od pondělí 16. do pátku 20. února nasněžilo ve Frýdlantě téměř 80 cm. V zimách 2004/2005 a 2005/2006 sice hodně sněžilo, ale ne tolik za tak krátkou dobu. Naše parta HIC je 6 lidí a na rozdíl od ostatních, přestože jsou "nezaměstnaní" pomáhají a pomáhali město uklízet. Vážím si těch, kteří nepeskují a pomáhají. Chci poděkovat panu Jurkovičovi, Velclovi a Kukalovi byli jediní, kdo zavolali a nabídli městu pomoc. Pan Jurkovič dokonce zadarmo. Stejně tak děkuji frýdlantským hasičům a zaměstnancům firmy A.S.A.
Zítra (t.j. v pondělí) odklidí z města těžká technika poslední hromady a vrhneme se i na chodníky a sídliště. Chápu kritiky a znám povinnosti města jako vlastníka komunikací a veřejných prostranství a nikdy jsem se jejich plnění nezříkal. Plán údržby komunikací Rosťo máme. Na webu města ho uveřejníme. V den, kdy jsme jej nemohli dodržet a očekávali jsme sněžení další týden, byl vyhlášen kalamitní stav. Věci, které vnímáme jako samozřejmé, tak samozřejmé nejsou. Omlouvám se a děkuji mlčící většině, která se musí "prokopat" ze svého domova vlastní silou nebo se díky počasí od svého domova nedostanou vůbec. Minulé dny byly zkušeností a poučením do budoucna. Uděláme vše proto, abych stav kalamitní zimy a úklid chodníků v příštích zimách zvládli co nejlépe a ke spokojenosti Vás občanů.
Těším se na Vaše další příspěvky.
Dan Ramzer, starosta
 
Poděkování
RosťaK  |  24.2.2009 17:23:28
Taky chci poděkovat všem, kteří to bílé nadělení odklízeli!

Zvláštní "poděkování" bych však věnoval těm bezohledným spoluobčanům, kteří sníh "uklízí" tím způsobem, že ho od svého domu hází do vyčištěné ulice - specialita občanů v ul. Kodešova v tzv esíčku nad bývalým obchodem.

P.S. Dnešní stres jsem vybouchal při uklízení 60 metrů komunikace města na kterou asi Asáci zapoměli. Až na zlomené hrablo vše OK.
Ladovská zima
RostaK  |  22.2.2009 19:08:02
Když jsem si v pondělí 16. února zazpíval s Jarkem Nohavicou onu známou písníčku, jen ztěží by mne napadlo, že v pátek bude tolik sněhu. Ale co se dá dělat, jednou to napadlo a tak to musíme přežít. Chlapi z Asy se snaží co to dá, aby se po městě dalo jezdit, parkoviště byla po celý týden uklizena a narozdíl o Liberce bylo kde parkovat.
Co mě však trápí jsou neuklizené chodníky ve městě. S klidem můžu říct, že bezpečně poznám dům, který patři soukromému majiteli a který obci. A je jedno jestli je to ve Frýdlantu, nebo jiném městě. Před oukromými domy jsou chodníky vyčištěné, posypané, před těma obecníma jsou uklizené jen chabě. Co nastane až začne platit novela zákona, která obci nařizuje uklízet všechny chodníky? Pak budou muset starostové vyhlašovat kalamitu pernamentně.
P.S. Má Město Frýdlant Plán zimní údržby komunikací a pokud ano, kde do něho mohu nahlédnou, na internetu jsem ho bohužel nenašel?!
Sněhová kalamita v únoru?
Martina Křičková  |  20.2.2009 13:57:54
Dobrý den.
Kdo by čekal,že bude v únoru sněžit!Pan starosta sice vyhlásil kalamitní stav,co se týká komunikací,ale jak to je s odklízením sněhu na chodnících,kdo za toto odpovídá?Už od ponděí se naše město potýká s přívaly sněhu a předpověď počasí na další dny není zrovna přívětivá.Bydlím ve Fügnerově ulici,jsem na rodičovské dovolené a od úterý odklízím sníh na chodníku,abych mohla vyjet s kočárkem aspoň do nedalekého ochodu pro nejzákladnější potraviny."UKLÍZECÍ ČETU" našeho městského úřadu jsem za poslední týden viděla pouze jednou a při pohledu na ty chlapíky mě napadlo snad jen to,že každou chvíli zkolabují.Tato práce je zřejmě moc nebaví.Odklízení sněhu mě sice taky nebaví,ale když vidím lidi a maminky s kočárky,jak se brodí sněhem,tak mi nic jiného nezbývá(a to za to nejsem placená).Viděla jsem jezdit pouze malou rolbičku,která sice odhrne ten největší nápor sněhu,ale velké sněhové bariéry nahrne k okrajím,přes které se pak jen těžko člověk dostane.Na závěr bych chtěla dodat,že chápu problém se sněhem,ale na druhou stranu je přece předvídatelné,že v únoru bude padat sníh!?
S pozdravem Martina Křičková
 
Odpověď starosty
Dan Ramzer  |  20.2.2009 14:41:00
Vážené paní Křičková a Nováková,

kalamitní stav znamená, že město je na pokraji personálních, kapacitních a technických možností sněhovou záplavu zvládnout. V době, kdy není možné standardně zvládnout hlavní dopravní spojnice zajišťující zásobování města, veřejnou dopravu, průjezd sanitních a hasičských vozů a základní dopravní obslužnost občanůve správě města nastupuje krizové řešení. O víkendu, v případě hlášené sněhové situace nebude na úklid chodníků čas, zabezpečujeme vyvážení sněhu z lokalit, sídlišť a míst, kde jej není možné dál odhrnovat. Úklid chodníků stále zajišťuje vlastník přilehlé nemovitosti. V případě, že Vám vadí, že se nedostanete od Vašeho domu, je optimální řešení popadnout hrablo nebo lopatu a cestu si proházet nebo vytáhnout místo kočárku sáňky. Ubezpečuji Vás, že, poté co sněžení a kalamitní stav pomine, se navrátíme ke standarní údržbě komunikací.

Děkuji za Váš příspěvek. Dan Ramzer, starosta
  
Odpověď starosty
Martina Křičková  |  20.2.2009 14:55:20
Dan Ramzer:Vážený pane starosto Ramzere.Děkuji Vám za odpověď,ale je mi k ničemu!Od pondělí nedělám nic jiného,než to,že jsem "popadla hrablo"a sníh jsem odklidila.V mém případě se nejedná o úklid před domem,ale o přilehlé chodníky,které patří městu!!!Zřejmě jste můj příspěvek pochopil špatně.Zaráží mě to,že napíšete,ať si sníh uklidím sama,ale Vaše parta "HIC",která je zaměstnána pod městským úřadem,je za svou práci zaplacená a na práci téměř kašle.Jak už jsem psala,jsem na mateřské a myslím si,že je velmi smutné,když sníh odklízí ženská!!!A konec konců,pane starosto,Vy jste chlapům ještě poradil,jak na to,aby chlapskou práci odvedli dúchodci+maminy s dětmi.To jsem opravdu nečekala.
Křičková
  
Odpověď starosty
P. Křelinová  |  20.2.2009 17:06:07
Dan Ramzer: Pane starosto, než plácnete zase nějakou hloupost, tak se raději zamyslete. Zkuste si jet sáňkami na nákup nebo do města. Za prvé byste musel mít aspoň krosnu, aby se tam vešel nákup, který se obvykle dává do kočárku a taky by se sáňkami musel být někam přístup. Narozdíl od sídlišť je spousta chodníků ve městě posolených + odklizených a sáňky po nich jaksi nejedou. Přes silnici se s nimi taky nedostanete a v obchodě jsem se sáňkami taky ještě nikoho neviděla. Vy snad ano? A nechat sáňky před obchodem je dost odvážné, to by maminka místo krosny s nákupem mohla domů táhnout na ruce ještě dítě, které tahala celou dobu v obchodě :(( A pokud nabádáte maminy na mateřské, aby si samy proházely cestu z paneláku, nepřipadáte si trochu uboze?
Až pomine sněžení i kalamitní stav, tak už asi raději standardně počkáte až ten sníh sám sleze, že?
   
Odpověď starosty
taky tak  |  20.2.2009 18:37:29
P. Křelinová: Vážená paní,
to že padá sníh, za to asi pan starosta nemůže, že? Nejsem v jeho fan klubu,ale chtě nechtě se jej musím zastat. I všude jinde mají problémy se sněhem. Jak píšete, v únoru nic neočekavaného.Prostě s tím lidé musí počítat, že když padá a padá, tak se holt nestihne vše uklidit. Tady píšete, že musíte uklízet sníh, to nemáte doma nikoho mužského pohlaví, který by to odházel za Vás? Já osobně bydlím v jiné části města, daleko méně sledované než sídliště, ale holt musíme si sníh odházet sami, když chceme vyjet do města.Takže laskavě tady přestaňte brečet, prostě není v lidských silách naráz všechen sníh naráz odklidit, zapojte rodinu nebo sousedy a společně to zvládneme, ne?
PS. Za chvíli tady máme jaro!!!
    
Odpověď starosty
jistě  |  20.2.2009 19:07:03
Paní píše, že je na rodičovské dovolené, tak tam chlapa předpokládám. Na zázraky nevěřím.
     
kalamita-na něco se to svést musí
Martina Křičková  |  20.2.2009 21:29:26
Usuzujete správně-manžela samozřejmě mám,ale ten každý den před sedmou hodinou ranní odchází do práce a vrací se nejdříve po patnácté hodině.Kdybych měla čekat na něho,tak bychom se ven dostali docela dost pozdě,nemyslíte?Já nenarážím na uklízení sněhu před domem(je logické toto uklízet a taky tomu tak je),ale na přilehlé chodníky patřící městu a pouze jsem se pana starosty dotázala,kdo je odpovědný za úklid na těchto místech.Zřejmě vůbec nechápete,o co mi šlo!Asi u Vás doma taky hází sníh manželka!
    
Odpověď starosty
P. Křelinová  |  20.2.2009 21:02:55
taky tak:Neuklízíte si to takhle náhodou na svém pozemku? Taky když odpovídáte, tak si všimněte, že oslovujete mě a motáte do odpovědi úplně jiný příspěvek. A ten další přispěvatel pod Vámi si asi neumí představit domácnost, kde je živitel rodiny od rána až do večera v práci. Mladých pánů sousedů, kteří by tu mohli sníh odklidit, je tu několik, ale nutit je k tomu asi nikdo nemůže. A co mi vadí na příspěvcích Vás dvou je, že se neumíte ani podepsat.
    
Odpověď starosty
Martina Křičková  |  20.2.2009 21:38:23
Rodinu jsem zapojila(konkrétně svého desetiletého syna),ale o to v mém příspěvku vůbec nešlo.Nebrečím nad tím,že padá sníh,ale udivil mě přístup města,jak se s náporem sněhu vyrovnalo.Ono je jednoduché kritizovat,ale pomoc bych od Vás asi nemohla čekat,když byste šel po chodníku a viděl mě jak odhazuji sníh,že?
Ale takových pisálků je v našem městě až dost,tak mě to ani nepřekvapuje.
P.S.Jaro jen tak nepřijde,cha cha!
 
Sněhová kalamita v únoru?
Anonymous  |  20.2.2009 15:53:16
Ano se nikomu nic nestane, když bude chvili hrabat snih. Misto vysedavani v hospodach, se alespon protane na cerstvem vzduchu. Ted je ten pravy cas nahnat do ulic nase obcany , zijici ze stedrych statnich prispevku. A nebi radeji NE. Prace jim nevoni a jeste by pobrali co jim nepatri. Aspon si toho snehu uzijeme a nebudeme brblat, ze mame globalni oteplovani.
  
Sněhová kalamita v únoru?
Martina Křičková  |  20.2.2009 16:38:20
Anonymous:Asi víte moc dobře,proč se nepodepíšete.Zřejmě jste sám,co pobírá štědré dávky a vysedává po hospodách.Určitě budete chlap,protože takovou blbost by ženská nenapsala!
  
Sněhová kalamita v únoru?
Anonymous  |  20.2.2009 21:46:44
Anonymous:Myslíte si,že pobírát rodičovský příspěvek je dávka,která maminám na mateřské nepatří?!Vy máte děti?Asi ne,když napíšete takovouhle koninu.
   
Sněhová kalamita v únoru?
Anonymous  |  22.2.2009 9:10:29
Anonymous:Nejak jste si to spatne vylozila, vubec neutocim na vas, ale na majitele nemovitosti a prilehlych pozemku, ze nejsou mnohdy schopni uklidit si snih pred vlastnim domem (nebo tedy pred domem kde ziji, jejich asi nebude). Rikam, ze nikoho neubyde kdyz vezme lopatu a uklidi snih. Pak by samozrejmne nebyla zadna kalamita. Krom toho bylo ve Frydlante i hur, tak 2-3 roky zpet snehu bylo 3x tolik a kalmita nebyla. To spis vypada jako alibi aby se nemusel uklizet snih. Ted nechci nikoho napadat, ono to vypada jinak, kdyz mam pred domem 50m chodniku, ze ktereho snih muzu nahazet na zahradu a nebo kdyz mam 1000m namesti ze ktereho nemam snih kam odvezt.
Kalamita
Nováková  |  20.2.2009 13:56:08
A co sníh na chodnících na sídlištích?Jsou města.Mám si vzít dovolenou,aby nemuseli hrabat důchodci?Už nám z toho sněhu hrabe všem...
 
Kalamita
Anonymous  |  22.2.2009 9:14:18
No jo sidliste jsou sice mesta ale zkuste se podivat na slozenku kolik platite najem. Az budete platit trzni najemne, tak to bude vypadat trochu jinak. Kde ja dostanu polovinu nakladu na bydleni jen tak od statu z dani nekoho jineho? A to je presne to co se deje v "mestskych sidlistich". Ana ta nafta do toho nakladace a plat toho ridice taky neco stoji a tech 800 co platite najmu to jen tak nepokryje.....
  
Kalamita
Anonymous  |  22.2.2009 17:55:42
Anonymous: Co znamená pojem městské sídliště a kde se platí nájemné 800,- ??? To že pozemnky kolem nepatří k paneláku neznamená, že panelák je města a žádný městský panelák s takovým nájmem neznám.

Beitrag einlegen

Verfasser
Name:
E-mail*:
Daten speichern:

* Ausfühlen nur im Fall um die Beiträge aus dieser Diskusion an E-mail zu senden

Ihr Beitrag
Überschrift:
Text:
Antispam*: Geben Sie den folgenden Code ein: Antispamcode
 

*Geben Sie den rotgekennzeichneten Code in das Feld ein. Diese Maßname verhindert den Spammechanismen Werbebeiträge einzutragen und dient dem Schutz dieser Diskussion.

 

Město Frýdlant

 
load