CSENFRRUPLNLSPIT

« Zurück

Diskussion

Dotaz Cesta do Chorvatska
Anonymous  |  4.6.2008 19:20:01
Dobrý den, muj dotaz zní. Jsem rozveden a mam 13 letou dceru která je v opatrovnictví matky dcera je držitelka ces.pasu a zdílí mé přímení.Zajímalo by mě jestli musím mít uředně ověřený souhlas od matky a její plnou moc Děkuji za odpověd Pavel
 
Dotaz Cesta do Chorvatska
Anonymous  |  11.6.2008 7:10:17
Dobrý den.

Směrnice o cestovních dokladech cizinců, vízech a úředním postupu vůči cizím státním příslušníkům, která vstoupila dne 7.dubna 2008 v Chorvatsku v platnost říká, že nezletilý občan ČR, který cestuje do Chorvatska bez zákonného zástupce s vlastním cestovním dokladem musí mít s sebou písemný souhlas zákonného zástupce.....
Pokud tedy jste zákonným zástupcem své dcery, postačí vám k cestě do Chorvatska vaše platné cestovní pasy. Nepotřebujete souhlas matky, ani od ní udělenou plnou moc.
S pozdravem
Jitka Melicharová, referent OKU
  
Dotaz Cesta do Chorvatska
alena.svejdova  |  11.6.2008 9:15:05
Vedoucí odboru sociálních věcí MěÚ Frýdlant odpovídá: "To, že má po rozvodu dceru svěřenu do péče manželka neznamená, že pán nezůstal zák. zástupcem. A když dceři zůstalo i stejné příjmení, je to ještě jednodušší. Nic tedy dle mého ověřovat nemusí.
Jde pouze o to, aby na termínu dovolené byl s matkou domluven, aby tato dovolená byla v rámci stanoveného styku s dítětem nebo za matčina souhlasu. To ale platí na jakoukoliv dovolenou. S Chorvatskem toto nijak nesouvisí."
Odpověď kolegy Dušana Václavíčka jen potvrzuje a rozšiřuje odpověď paní Melicharové.
Takže, milý pisateli-tazateli, užijte si dovolenou s dcerou v klidu a pohodě. Šťastnou cestu! (aš)

Beitrag einlegen

Verfasser
Name:
E-mail*:
Daten speichern:

* Ausfühlen nur im Fall um die Beiträge aus dieser Diskusion an E-mail zu senden

Ihr Beitrag
Überschrift:
Text:
Antispam*: Geben Sie den folgenden Code ein: Antispamcode
 

*Geben Sie den rotgekennzeichneten Code in das Feld ein. Diese Maßname verhindert den Spammechanismen Werbebeiträge einzutragen und dient dem Schutz dieser Diskussion.

Navigation

 
 

Město Frýdlant

 
load