CSENFRRUPLNLSPIT

Rückkehr Statuengruppe der Pietät in die Okružní-Straße

PICT4639

Am Dienstag den 23. Oktober 2007 wurde in der Okružní-Straße die Statue Pietät auf ihre Stelle wieder aufgestellt. Dieses skulpturale Werk wurde nach einem anspruchsvollen Resaturierungseingriff auf einen neuen Sockel zurückgekehrt, der in einer günstigeren und würdigeren Form situiert wird, was die Ansicht betrifft. Das alte Postament, das aus Gründen der großen Beschädigung von Steinmasse nicht repariert werden konnte, wurde durch einen neuen Sockel ersetzt, neu gemeißelten. Nach alten Fotos, die uns erhalten geblieben sind, wurde an den Sockel eine dekorative Kartusche gemeißelt.

« Zurück

Diskussion

Pro Freka
gejza  |  6.11.2007 20:42:19
Tak pane Freku, včíl mudruj! Spíš by vám slušela přezdívka \\\\\\\"Proti všem\\\\\\\"
 
Pro Gejzu
Frek  |  7.11.2007 16:23:54
a ty nehuč a něčemu se přiuč..
tak to by mě zajímalo..
Frek  |  4.11.2007 11:10:01
Ale vážně na kolik taková sranda výjde. Ta socha byla dlouho pryč, odhaduju tak 2 roky?? pokud byli placený od hoďky tak Frýdlant má po rozpočtu. Mohl by mi to prosím někdo říci?? Taky mám jednu sošku kterou bych nechal z rekonstruovat.
 
tak to by mě zajímalo..
Sobotová Věra  |  6.11.2007 10:43:37
Samotné restaurátorské práce započaly koncem měsíce června a to odvozem sochy do ateliéru restaurátora.Restaurovalo se necelé 4 měsíce, neboť se hlidaly nutné technologické přestávky pro dosažení vysoké účinnosti zpevňovačů, doby potřebné pro vytvrdnutí tmelů, umělého kamene a závěrečné hydrofobizace.Město získalo na uskutečnění restaurátorských prací od Libereckého kraje příspěvek ve výši 100 tis. Kč , necelých 50 tis. Kč zaplatilo ze svého rozpočtu. A co se týče opravy sochy našeho pisatele.. na web. stránkách Ústředního pracoviště NPÚ v Praze ( www.npu.cz) , jsou volně přístupné seznamy restaurátorů, kteří vlastní povolení Ministerstva kultury pro restaurování uměleckořemeslných předmětů ( kámen, sklo, kov, terakota, dřevo..). Zde si můžete najít vhodného restaurátora, který Vám sochu zrestauruje.
  
děkuji za osvětu
Frek  |  7.11.2007 16:22:20
a za odkaz na www. stránky jsem si prohlédl a jsou skutečně obsáhlé, ani jsem netušil že existuje takových grantů a podpor pro tuto oblast. Chtělo by to nějakého profíka i tady u nás, který by se zabýval získáváním těchto grantů, mám takový pocit, že těch památek zde máme daleko víc co by stály za renovaci či zachránění. Ještě jednou děkuji p. Věro...

Beitrag einlegen

Verfasser
Name:
E-mail*:
Daten speichern:

* Ausfühlen nur im Fall um die Beiträge aus dieser Diskusion an E-mail zu senden

Ihr Beitrag
Überschrift:
Text:
Antispam*: Geben Sie den folgenden Code ein: Antispamcode
 

*Geben Sie den rotgekennzeichneten Code in das Feld ein. Diese Maßname verhindert den Spammechanismen Werbebeiträge einzutragen und dient dem Schutz dieser Diskussion.

 

Město Frýdlant

 
load