ENDEFRRUPLNLSPIT

Měsíčník Frýdlantský zpravodaj je čtivější

Věrná dopisovatelka naší Schránky důvěry paní L. v prosinci 2007 pochválila měsíčník frýdlantské radnice. Jsou tam prý poslední dobou mnohem zajímavější články a líbí se jí i různé ankety. Uvítala by ale, kdyby se k různým tématům o životě města Frýdlant vyjadřovali i jiní zastupitelé než jen starosta a místostarosta.

« Zpět

Diskuze

Výstava Libereckého okresu
Ulmon Jan  |  26.10.2009 10:17:31
viz mail
Frýdlantští chovatelé slavili
ing. Ulmon Jan  |  8.2.2009 9:50:10
Frýdlantští chovatelé slavili.

Dne 7. února 2009 se v chovatelském areálu Základní organizace ČSCH Frýdlant v Čechách konala výroční členská schůze spojená s oslavou 60. výročí vzniku této organizace za účasti členů ZO, přátel ZO Višňová, chovatelů králíků z Ostritz, představitelů města, veterinární správy a OO ČSCH.
Jak jsme vznikli? 1.1.1949 podala skupina nadšenců žádost Okresnímu výboru o registraci a tak začala existovat Městská organizace chovatelů Frýdlant. V průběhu její existence až do současnosti prošla touto organizací řada obětavých funkcionářů a členů, kteří se svojí prací a přístupem k organizaci podíleli na stavu, který je v současné době. Již ne Městská organizace, ale ZO ČSCH s chovatelským areálem, ve kterém se konají veškeré chovatelské akce, tj. místní i okresní výstavy králíků, drůbeže a holubů. Členové ZO úzce spolupracují s přáteli ZO Višňová a s chovateli králíků v Ostritz, kteří se rovněž zúčastňují chovatelských výstav. Rovněž tak členové ZO úzce spolupracují s orgány města Frýdlant a dalšími společenskými organizacemi, tak aby jejich chovatelský areál nadále plnil svoji úlohu a byl jedním z nejhezčích v tomto regionu.
V průběhu VČS byli odměněni věcnými cenami členové, kteří se nejdéle podíleli na existenci této organizace, dále pak každý z účastníku této schůze obdržel plaketu k 60. výročí vzniku ZO a samostatná ZO byla odměněna Čestnou vlajkou udělenou ÚV ČSCH Praha.
Závěrem děkujeme všem naším příznivcům za veškerou pomoc, členům za vykonanou práci a za aktivní přístup při řešení společných úkolů.
S pozdravem Chovu zdar, vše pro radost, krásu a užitek.


ing. Ulmon Jan - ; člen ZO
diskuse zastupitelů...
Frek  |  23.12.2007 10:24:22
Také bych rád věděl a znal názory našich zastupitelů na jednoduché otázky. Zkusím je zde položit a tím udělat první krok:
1. Proč se již nekoupeme ve frýdlantském koupališti?
2. Jakým rozvojem chcete podpořit průmyslový rozvoj na frýdlantsku? (spousta lidí potřebuje práci)
3. Jakým způsobem zajistíte bydlení pro lidi? (je ho nedostatek)
4. Jaký je Váš plán rozvoje turistického ruchu? (např. sjezdovky na Smrku, péče o památky..atd..)
5. Zajistíte nám bezpečný život po otevření schengenského prostoru a jak? (krádeže, nežádoucí přistěhovalci atd.. )
6. Který ze zastupitelů podpořil a dotáhl do konce svůj předvolební slib a který?
7. a dnes již poslední otázka, proč máme na náměstí takové vánoční koště (stromek) to jsme tak chudé město?
Rád bych znal jméno člověka, který je za to odpovědný a je bez vkusu?

Snad tyto jednoduché otázky nebudou pro pány moc velkou zátěží a nás obyčejný lid trošku uspokojí.

Přeji všem hezké svátky a štěstí..

Váš FREK
 
Odpovědi Frekovi
Dan Ramzer  |  31.12.2007 15:10:26
Vážený Freku budu odpovídat rovnou na Vaše otázky:
1. Cena pořízení koupaliště je nad možnosti běžného ročního kapitálového rozpočtu města, úvěr na výstavbu určitě nebudeme čerpat ve výši 100%, pouze na případnou spoluúčast. Proto usilujeme o možnost čerpání evropských fondů. Projekt je připraven k podání žádosti na financování z regionálního operačního programu osy Rozvoje měst a obcí, kde je možné získat až 85%-ní dotaci.
2. Neustálá komunikace s potenciálními investory a pružná reakce na konkrétní nabídku je jednou z možností rozvoje pracovních příležitostí. Na Frýdlantsku je potenciál až 200 nových pracovních míst. Téměř každý podnikatelský subjekt na Frýdlantsku má nedostatek kvalitních a kvalifikovaných pracovníků. Problémem je převis nabídky pracovních míst např. v liberecké průmyslové zóně a nedostatek pracovníků v odborných profesích (nástrojáři, eletromechanici, programátoři, vysokoškolsky vzdělaní technici).
3. Zajistit si bydlení je záležitostí každého z nás. Město by mělo zajistit podmínky pro rozvoj bydlení a sociální bydlení. V současné době je před dokončením projekt na investiční přípravu 5 parcel ve Spojovací ulici, 4 v ulici Vrchlického a dalších až 6 parcel v ostatních částech města. Do konce roku 2008 by měla být dokončena zastavovací studie lokality na Novoměstské ulici s potenciálem až dalších 15 parcel a do roku 2010 s možností výstavby až 5 bytových domů. Počet sociálních bytů je v současné době dostačující.
4. Rozvoj cestovního ruchu se snažíme podpořit změnou působení městského informačního centra, které bude fungovat od dubna 2008 přímo v radnici, rekonstruovali jsme nádvoří radnice, připravujeme rekonstrukci "Kapličky", budeme se snažit realizovat projekt destinačního managementu Frýdlantska, který je zpracováván. Konkrétně podpoříme v roce 25. jazzovou dílnu, 13. září Slavnosti sýra, koncerty, výstavy a divadelní představení a v květnu 2009 opět Valdštejnské slavnosti.
5. Bezpečný život se Vám budeme snažit zajistit v rámci tolik diskutované činnosti městské policie, kterou můžeme ovlivnit přímo a koordinací s Policií ČR, která ale není v přímé řídící působnosti radnice.
6. Mohu mluvit jen za sebe, slíbil jsem neslibovat, ale pracovat. Svůj předvolební slib se snažím naplňovat každý den. Je jen na Vás jak práci zastupitele a starosty Ramzera hodnotíte.
7. Myslím si, že otázka vánočního stromečku na náměstí je věcí vkusu. Na Vaši druhou otázku je jednoduchá odpověď. Za vše je v důsledku odpovědný starosta. Mně se stromeček líbí.
Děkuji za vaše dotazy. Pokud budete chtít konkrétnější odpovědi je to na nabízeném osobním setkání nebo mailu.
S úctou, pozdravem a přáním všeho hezkého do nového roku Dan Ramzer, starosta města Frýdlant

Vložit příspěvek

Autor
Jméno:
E-mail*:
Zapamatovat údaje:

* Vyplňte jen pokud chcete dostávat příspěvky z této diskuze na e-mail

Váš příspěvek
Nadpis:
Text:
Antispam*: opište následující kód: antispamový kód
 

*Do políčka opište kód psaný červeně. Toto opatření zabraňuje spamovacím robotům zadávat reklamní příspěvky a slouží k ochraně této diskuze.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load