Den Evropy

Anotace:Studenti Gymnázia Frýdlant se v souvislosti se současným děním ve světě rozhodli oslavit Den Evropy 9. května 2022 netradičním způsobem.
Místo konání:Kino Frýdlant
Datum konání:9.5.2022 od 16:00 hodin
Tematická kategorie:Jiný typ akce
Pořadatel:Gymnázium Frýdlant

Podrobný popis:

Dopoledne proběhne ve škole pro studenty projektový den na téma Evropa, odpoledne se ve frýdlantském kině od 16.00 hodin uskuteční veřejná panelová diskuse s těžkými vahami Evropské politiky, Vladimírem Špidlou a Alexandrem Vondrou. Další hosté zůstávají zatím v jednání, půjde ovšem o odborníky či odbornice na Evropskou unii. Tématem diskuse, která je určena široké veřejnosti, jsou zásadní problémy dneška: bezpečnost, integrace a rozšiřování EU.

Dovolujeme si občany Frýdlantska i širšího okolí pozvat na tuto nevšední událost. Akci budou moderovat studenti gymnázia a jistě vznikne prostor pro zajímavé dotazy.

Tato neobvyklá oslava by se samozřejmě nemohla uskutečnit bez podpory města Frýdlant. Věříme, že nejen Frýdlanťákům odhalí něco ze zákulisí evropské politiky a pomůže se zorientovat v současném světě.

Za Gymnázium Frýdlant
kantoři