ENDEFRRUPLNLSPIT
Frýdlantské Millenium
Na Frýdlantě je krásný nejen zámek!, odkaz se otevře v novém okně
Frýdlant ukázal, že se umí bavit
O nemocnici se stále jedná
Na Frýdlantě je krásný nejen zámek!, odkaz se otevře v novém okně
Frýdlant ukázal, že se umí bavit

Na Frýdlantě je krásný nejen zámek!

Nevěříte? Podívejte se na video které vytvořilo studio FullART. No, a pak se přijeďte přesvědčit. Je stále na co koukat a co obdivovat!
Foto: Radek Petrášek

Více

Frýdlant ukázal, že se umí bavit

V sobotu 11. června proběhla ve Frýdlantu akce nazvaná Frýdlant se baví, do které byly z velké části zapojeny různé frýdlantské spolky. Podívejte se, jak se povedla.

Více

O nemocnici se stále jedná

Jednání o budoucnosti nemocnice stále probíhají. Aktuálně má o její koupi zájem Liberecký kraj, který teď jedná s majiteli nemocnice o možném prodeji.  

Více

Na Frýdlantě je krásný nejen zámek!

Nevěříte? Podívejte se na video které vytvořilo studio FullART. No, a pak se přijeďte přesvědčit. Je stále na co koukat a co obdivovat!
Foto: Radek Petrášek

Více

Frýdlant ukázal, že se umí bavit

V sobotu 11. června proběhla ve Frýdlantu akce nazvaná Frýdlant se baví, do které byly z velké části zapojeny různé frýdlantské spolky. Podívejte se, jak se povedla.

Více
1 2 3

Vyhledávání

Aktuality

skate17

Sobotní akce Skatepark v novém se povedla

29.6.2016  |  Ačkoli vydali meteorologové na sobotu 25.6. varování před vysokými teplotami, dorazilo do skateparku množství mladých i starších lidí: snažení jedné z extra tříd došlo v danou chvíli k cíli. Ve 14 hodin začal Free style day - neboli akce „Skatepark v novém“, které předcházely horečné přípravy: Dívky v pátek tři hodiny pekly pohoštění, nakoupilo se pití, protože počasí slibovalo 31 stupňů, zajistila se i cisterna pitné vody. Do prostoru skateparku byly dovezeny lavičky a stoly, stan, elektrocentrála, aparatura...aby ve dvě hodiny mohlo vše začít!  Více
 
vykřičník

Polsko na měsíc obnoví hraniční kontroly, pamatujte na cestovní doklad!

28.6.2016  |  V souvislosti s nadcházejícím vrcholným jednáním Severoatlantické aliance ve Varšavě, jakož i v souvislosti s konáním Světových dnů mládeže v Krakově obnoví Polská republika v období od 4. července do 2. srpna 2016 kontroly na vnitřních hranicích v rámci Schengenského prostoru, tedy i na hranicích s Českou republikou.Tedy i na hraničních přechodech v Kunraticích, Habarticích, Hrádku nad Nisou a Novém Městě pod Smrkem. Pamatujte proto při cestě do Polska na platné cestovní doklady. (mp)
  Více
 
minigolf 12

Turnaj v minigolfu ozvláštnila soutěž o nejhezčí klobouk

24.6.2016  |  Už čtvrtý ročník seniorského turnaje v minigolfu se v horkém letním počasí uskutečnil v pátek 24. června 2016 v Liberci. Zúčastnilo se ho 74 aktivních seniorů z Frýdlantu, Liberce a Jablonce nad Nisou. Kromě výkonů na jednotlivých jamkách se tentokrát hodnotila i nejkrásnější pokrývka hlavy. (mp)
Foto: mp

  Více
 
léto 2

Meteorologové varují před tropickým počasím a silnými bouřkami

24.6.2016  |  Před velmi vysokými teplotami a vysokým stupněm nebezpečí velmi silných bouřek varují i v Libereckém kraji meteorologové. Výstrahu na velmi vysoké teploty vydali do sobotních 21.00 hodin, bouřek bychom se pak měli obávat až do nedělního časného rána. (mp)
Foto: mp

  Více
 
tablety pro hasiče 4

Frýdlantští hasiči získali do vozů dva tablety se speciální aplikací

23.6.2016  |  Dva tablety vybavené systémem RescueNavigator Basic získali ve čtvrtek 23. června 2016 v prostorách areálu hasičské zbojnice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje dobrovolní hasiči z Frýdlantu. Převzal je velitel dobrovolných hasičů ve Frýdlantu Stanislav Socha. Jeden z tabletů bude pomáhat jednotce sídlící v centru Frýdlantu, druhý pak hasičům na Větrově. (mp)
Foto: mp

  Více
 
EU

EU nabízí dotace na snížení energetické náročnosti bytových domů

23.6.2016  |  Na dotaci sloužící ke snížení energetické náročnosti v sektoru bydlení mohou stále ještě dosáhnout lidé, kteří chystají například zateplování bytového domu nebo výměnu zdroje tepla pro vytápění či ohřev vody.  V platnosti je totiž stále výzva č. 16 k předkládání žádostí o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu ke snížení energetické náročnosti v sektoru bydlení (Specifický cíl 2.5). (mp)  Více
 
Skate2

Třetí tým extra třídy zve v sobotu do skateparku

23.6.2016  |  V posledních dnech školního roku vyvrcholí snažení třetího týmu extra třídy organizované při ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant. Tato skupina dětí se věnovala zútulňování městského skateparku. Děti natíraly protihlukovou bariéru, řešily problém s kamínky pod horolezeckou stěnou vypadávajícími na jízdní plochu skateparku, připravily výkopy pro ukotvení sloupků na slack-line (moderní provazochodectví) i instalované lavičky a nový odpadkový koš. Po jednáním s vedením města také na jejich žádost přibyly ve skateparku dva posilovací stroje a zázemí tohoto sportoviště také oživí nové překážky – rail a fun box (v létě). Foto a text: Lucie Zralá  Více
 
2015-05-08 Alexandr Hron, autor: Martina Petrášková

Zemřel oceňovaný válečný veterán z 2. světové války Alexander Hron

22.6.2016  |  Ve věku 91 let zemřel v úterý 21. června 2016 uznávaný a oceňovaný veterán z druhé světové války a občan Frýdlantu, npor. Alexander Hron. Na Frýdlantsko přišel v roce 1948 a od té doby se stalo jeho domovem. Jeho rodina žila nejdříve v Raspenavě, později se přestěhovala do Frýdlantu. Alexander Hron se během druhé světové války účastnil například Karpatsko-Dukelské operace a za osobní statečnost získal během svého života řadu ocenění. Do poslední chvíle byl také činný v Československé obci legionářské. (mp)
Foto: mp
  Více
 
VL2016 07

V obřadní síni se předávaly výuční listy a také osvědčení pro včelaře

22.6.2016  |  Předávání výučních listů a osvědčení pro včelaře hostila v úterý 21. června 2016 obřadní síň radnice ve Frýdlantu. Pro výuční list si přišli absolventi učebních oborů kuchař-číšník, prodavač, řezník-uzenář, opravář zemědělských strojů, zemědělec-farmář, strojní mechanik, stravovací a ubytovací služby, potravinářská výroba a strojírenské práce Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant. Předávána byla také osvědčení o získání kvalifikace v oboru chovatel včel a zpracování včelích produktů. Frýdlant na předávání reprezentoval místostarosta města Jiří Stodůlka. (mp)
Foto: Miroslav Novotný
  Více
 
betlém celek

Betlém zůstane minimálně do 2. července uzavřený

22.6.2016  |  Minimálně do 2. července 2016 zůstane ve Frýdlantě uzavřen oblíbený turistický cíl - Simonův betlém. Za odstávku může přívalový déšť, který 16. června vehnal vodu i do přízemí betlému. Mechanismus provázků, které betlém rozhýbávají navlhl a nelze ho spustit. Provozovatelé betlému tedy musí celý systém řádně vysušit. Zda se podaří po 2. červenci mechanický betlém znovu spustit a objekt bude opět přístupný veřejnosti, vás budeme na stránkách Města Frýdlant informovat. (mp)
Foto: Město Frýdlant
  Více
 

Kalendář akcí

Aktuální uzavírky

1.1.2016 - 31.12.2016
 

Kalendář akcí - Červen 2016

1.6.2016 - 30.6.2016
 
2016_7_8_Víly

Víly pana Andersena

2.6.2016 - 28.8.2016
Výstava dětských výtvarných prací.
 
2016_6_Výstava_ZŠ

Výstava "Od podzimu k létu"

6.6.2016 - 10.7.2016
Ukázky výtvarných prací žáků základní školy ve Frýdlantu.
 
DSC 1475

Frýdlantský betlém uzavřen

26.6.2016 - 2.7.2016
Z provozních důvodů je Frýdlantský betlém od 26.6. uzavřen. Přístupný bude opět od 2.7. dle otevírací doby.
 
2016_7_7_FKČ_Feferon

Frýdlantské kulturní čtvrtky Feferon

7.7.2016
Středočeská kapela Feferon tvořená rodinným klanem učitelů hudby zahraje české i světové šlágry napříč hudebními žánry.
 
otevřené dveře plakátek

Dveře dokořán

13.7.2016
Tradiční akce starosty a místostarosty zcela netradičně druhou středu v měsíci.
 
2016_7_21_FKČ_Druhej_dech

Frýdlantské kulturní čtvrtky Druhej dech Ládi Weyrostka

21.7.2016
Středočeská kapela Druhej dech hraje populární písně různých interpretů. Kapelník, zpívající bubeník, Láďa Weyrostek byl v 70. letech minulého století úspěšným účastníkem tehdejší Superstar.
 
Betlém

Dny lidové architektury

23.7.2016 - 24.7.2016
Frýdlantský betlém se připojuje ke Dnům lidové architektury a o víkendu 23.7. a 24.7. 2016 si Vás dovoluje pozvat do svých prostor. Vstup zdarma.
 
2016_8_4_FKČ_Ametyst

Frýdlantské kulturní čtvrtky Ametyst

4.8.2016
Liberecká kapela Ametyst hraje výhradně vlastní skladby. Jde o mystickou hudbu, jež může být relaxací ducha i těla. Přijďte si oddechnout od denního shonu a spěchu.
 
 
 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 482 464 011
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load