ENDEFRRUPLNLSPIT
Frýdlantské Millenium
Na Frýdlantě je krásný nejen zámek!, odkaz se otevře v novém okně
Užívejte si jaro ve Frýdlantě a soutěžte!
Valdštejnské slavnosti 2015 jsou za námi!
Na Frýdlantě je krásný nejen zámek!, odkaz se otevře v novém okně
Užívejte si jaro ve Frýdlantě a soutěžte!

Na Frýdlantě je krásný nejen zámek!

Nevěříte? Podívejte se na video které vytvořilo studio FullART. No, a pak se přijeďte přesvědčit. Je stále na co koukat a co obdivovat!
Foto: Jan Čížek

Více

Užívejte si jaro ve Frýdlantě a soutěžte!

Léto začíná sice až v druhé polovině června, ale je dobře, že už od května je ve Frýdlantě všude uklizeno, umyto, vymalováno, nazdobeno a plno květin v oknech i na zahrádkách! (aš)
Foto: aš

Více

Valdštejnské slavnosti 2015 jsou za námi!

Velkolepá třídenní podívaná pro celé rodiny přilákala do Frýdlantu tisíce návštěvníků! Akce v silné konkurenci jiných lákadel obstála velmi dobře.
Foto: Radek Petrášek, r. 2015

Na Frýdlantě je krásný nejen zámek!

Nevěříte? Podívejte se na video které vytvořilo studio FullART. No, a pak se přijeďte přesvědčit. Je stále na co koukat a co obdivovat!
Foto: Jan Čížek

Více

Užívejte si jaro ve Frýdlantě a soutěžte!

Léto začíná sice až v druhé polovině června, ale je dobře, že už od května je ve Frýdlantě všude uklizeno, umyto, vymalováno, nazdobeno a plno květin v oknech i na zahrádkách! (aš)
Foto: aš

Více
1 2 3

Vyhledávání

Aktuality

mapa uzavírka c

Uzavírka v Raspenavě se posouvá. Změní se objížďkové trasy i jízdní řády

3.6.2015  |  Pokračující rekonstrukce silnice Frýdlant – Raspenava – Hejnice – Bílý Potok (č. II/290) přináší od pondělí 8. června 2015 posunutí uzavřeného úseku v ulici Fučíkova v Raspenavě. S touto změnou souvisí změna objízdných tras autobusů. Koordinátor veřejné dopravy KORID LK proto žádá všechny cestující, aby věnovali pozornost níže uvedeným opatřením v autobusové i železniční dopravě. 
V termínu od 8.6.2015 (pondělí) do odvolání (cca. konec září s další změnou začátkem srpna) budou v platnosti výlukové jízdní řády. Brožuru v pdf spolu s výlukovými jízdními řády najdete ikona souboruzde:  Více
 
stred mesta

Frýdlant kvůli duševně nemocným útočníkům nabídl policii plány svých budov

3.6.2015  |  Dvě témata, z nichž jedno přesahuje hranice regionu, řešili začátkem týdne ve Frýdlantu starosta města Dan Ramzer s ředitelem Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Vladislavem Husákem. Prvním byla chystaná změna teritorií obvodních oddělení policie, druhým pak postup v situacích, kdy veřejnost ohrožuje psychicky narušený útočník. Policie novým postupem reaguje na nedávné případy ve Žďáru nad Sázavou a v Uherském Brodu. (mp)
Foto: archiv MěÚ a mp

  Více
 
DSC 9511

Turistická sezóna 2015 zahájena!

3.6.2015  |  Valdštejnské slavnosti odstartovaly letošní turistickou sezónu ve Frýdlantu a od 2. června 2015 již také platí letní otevírací doba. (lš)  Více
 
návraty hlavní

Vestibul radnice v červnu patří výstavě o krásách městského hřbitova

2.6.2015  | 

Výstava Návraty II. odstartovala v pondělí 1. června ve vestibulu radnice ve Frýdlantu. Jejím ústředním motivem je městský hřbitov, jeho krása a historie. Výstavu připravily děti ze základní školy Purkyňova v rámci projektu Extratřída. Během školního roku mapovaly staré německé hroby, dokumentovaly je, vytvořily databázi 421 z nich a nakonec jejich část i vyčistily. Průběh jejich práce i část výsledků si lze právě na výstavě přiblížit a to až do 30. června. Součástí zahájení výstavy bylo i poklepání na základní kámen u bývalé traktorky, kde by měl z popudu Extratřídy vzniknout památník obětem bombardování v den konce druhé světové války. Více informací o Extratřídě z Frýdlantu lze najít na www.extratrida.cz . (mp)
Foto: mp

  Více
 
Dveře dokořán Jiří Stodůlka

Dveře dokořán otevírá starosta a místostarosta opět ve středu

2.6.2015  |  Dveře dokořán pro každého občana Frýdlantu budou mít i tentokrát první středu v měsíci starosta města Dan Ramzer a místostarosta Jiří Stodůlka. Bez objednání k nim můžete přijít ve středu 3. června od 16.00 do 18.00 hodin. (mp)

Na snímku očekává příchod občanů v rámci Dveří dokořán místostarosta Jiří Stodůlka. Foto: mp
  Více
 
nemocnice Frýdlant bez lidí

Frýdlantští zastupitelé dostali na stůl záměry rozvoje nemocnice

1.6.2015  |  Záměry svého chystaného rozvoje představila zastupitelům města Frýdlant Nemocnice Frýdlant. Město je totiž vlastníkem nemovitostí nemocnice a bez jeho součinnosti nemůže její provozovatel, společnost Euroclinicum, začít stavebně technický rozvoj nemocnice.  (mp)
Foto: nemocnice Frýdlant
  Více
 
DSC 6988

Frýdlantští hasiči opět zářili v soutěži ve vyprošťování, pojedou na mistrovství ČR

1.6.2015  |  V sobotu 30. května se ve Frýdlantu v hasičské zbrojnici konala Krajská soutěž JSDHO Libereckého kraje ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Celkem se jí zúčastnilo pět družstev z kraje a své prvenství z předešlých ročníků obhájili hasiči JSDHO Frýdlant. Postupují tak na mistrovství republiky, které se bude konat v Třinci ve dnech 21. - 23. srpna 2015.  (mp, rv)
Foto: Jan Minařík
  Více
 
legiovlak hlavní

Legiovlak ukazuje, jak žili legionáři. Okouzlil i starostu Frýdlantu

28.5.2015  |  Od čtvrtka 28. května je veřejnosti na hlavním nádraží v Liberci přístupný takzvaný legiovlak. Jde o věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Slavnostního otevření vlaku veřejnosti se v Liberci účastnil i starosta Frýdlantu Dan Ramzer. (mp)
Foto: mp

  Více
 
logo POSECu

POSEC má už zase všechny poradny

28.5.2015  |  Do frýdlantského Poradního a setkávacího centra POSEC se od června vrací Poradenství pro dospívající a dospělé. V každé liché úterý je tu pro objednané klienty z Frýdlantského výběžku Mgr. Milan Kohout z Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o. p. s. Zdarma, diskrétně a kvalitně pomáhá v jejich obtížných osobních, partnerských nebo rodinných situacích. Objednávejte se na tel. 730 871 370. (aš)
  Více
 
setkání kraj Turow

Záměr rozšíření polského uhelného dolu Turów děsí české příhraničí. Chystá se obranná akce

27.5.2015  |  Velký poprask způsobil v Libereckém kraji záměr Polska na rozšíření dobývacího prostoru uhelného dolu Turów. Pokud k němu skutečně dojde, hrozí v příhraničních oblastech reálné problémy hlavně se ztrátou vody z podzemních zdrojů, na kterých jsou závislé obce na Frýdlantsku, Hrádecku i Chrastavsku. Ve středu 27. května proto zástupci ohrožených obcí začali společně s Libereckým krajem hledat způsoby, jak se záměru bránit. Ve vyjednávací skupině složené ze zástupců těchto obcí, je i starosta Frýdlantu Dan Ramzer. (mp)
Foto: mp

   Více
 
setkání biskup 1

Starosta Frýdlantu se setkal s litoměřickým biskupem

26.5.2015  |  V trůnním sále biskupské rezidence v Litoměřicích se v úterý 26. května setkal starosta Frýdlantu Dan Ramzer s litoměřickým biskupem Mons. Janem Baxantem. Stejně jako devět desítek dalších představitelů měst a obcí, které se nacházejí na území litoměřické diecéze, přijel v tento den do rezidence na osobní pozvání biskupa. Frýdlantsko na setkání reprezentovali ještě starosta Hejnic Jaroslav Demčák a místostarosta Raspenavy Jaromír Hanzl, doprovázení tamním farářem Pavlem Andršem. (mp)
Foto: mp

  Více
 

Kalendář akcí

dopravni uzavirka

Aktuální uzavírky

1.12.2011 - 31.12.2015
pozemních komunikací ve Frýdlantě a na souvisejících dopravních tepnách.
Aktuální omezení nejen z Frýdlantu naleznete také na www.dopravniinfo.cz a v našem přehledu
 
soutěž   kytičky final

Soutěž o nejhezčí okno, balkon, zahrádku

1.5.2015 - 31.8.2015
Město Frýdlant vyhlašuje soutěž o nejhezčí okno, balkon, zahrádku, předzahrádku. Termín pro přihlášení je 1. květen až 31. srpen 2015. Do soutěže se přihlásíte vyplněním a odesláním následujícího formuláře.
 
Plakát2015 3

Výstava Návraty II o frýdlantském hřbitově

1.6.2015 - 30.6.2015
Připravili žáci Extra třídy pod vedením učitelky Mgr. Lucie Zralé
 
06 červen

Červen na Frýdlantsku

1.6.2015 - 30.6.2015
Kalendář akcí na celý měsíc...
 
2015-06-04_Knezaplacení

Frýdlantské kulturní čtvrteky

4.6.2015
Hrají: Jitka Vrbová & Knezaplacení. Vstupné zdarma.
 

Sraz bývalých obyvatel Arnoltic

6.6.2015
Již čtvrté setkání pořádají opět pánové Majtyka a Jína.
 
2015-06-06_Neposlušná kůzlátka

Neposlušná kůzlátka

6.6.2015
Zveme Vás na divadlo pro děti pražského divadla Buchty a Loutky a to na klasiku Neposlušná kůzlátka. Představení bude mimořádně v sobotu, vstupné 50,- Kč i za dospělý doprovod.
 
2015-06-11_Veletrh kroužků DDM

Frýdlantský veletrh kroužků a volnočasových aktivit

11.6.2015
Doprovodný program: ukázka JUDO, tanec ZUMBA kroužku, flétničky, sportovní hry, výtvarná dílna, divadlo, módní přehlídka.
 
2014-05-12_Rodinné odpoldne DDM

Rodinné odpoledne plné společenských her

12.6.2015
Zveme Vás na odpoledne plné zábavy a společenských her se společností ALBI.
 
2015-06-20_4. modelářský den

4. modelářský den

20.6.2015
Zváni jsou Všichni příznivci leteckého modelářství . Uvidíte ukázky pilotáže různých leteckých modelů a ještě více.
 
mimoni plakát 2

Předpremiéra filmu Mimoni

21.6.2015
Zveme Vás na promítání filmu o celé 4 dny dříve! Můžete se těšit na pestrou výzdobu kina, velkého maskota, vyhodnocení dětské výtvarné soutěže a slosování vstupenek o ceny pro návštěvníky ve žlutém!
 
IMG 2290

Důchodcovská pedagogická rada

22.6.2015
5. pedagogická rada, která je setkáním učitelů – důchodců. Zve Jaromír Mráz. Ilustrační foto: aš
 
 
 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 482 464 011
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load